E mërkurë, 14 Prill, 2021
11 C
Tirana

Etiketa

emri

”U Basha”/ E moshuara i ngatërron emrin Ramës (Video)

Kryeministri Edi Rama, ishte mesditën e sotme në Elbasan, ku pa nga afër procesin e vaksinimit të moshës së tretë. Teksa shikonte të moshuarit, njëra...

E turpshme/ Media spanjolle heq emrin e Kosovës nga tabela e renditjes (Foto)

E përditshmja sportive spanjolle “AS”, duket se ka nisur provokimet lidhur me Kosovën përveç himnit dhe flamurin e saj. Media e njohur ka provokuar teksa...

Bundesliga/ Ja pse emri i lojtarit qëndron gjithmonë poshtë numrit në fanellë

Diçka që i dallon skuadrat gjermane nga ato të tjera europiane, është fakti se të gjithë lojtarët në kampionatet gjermane, emrin e tyre e...

Ndryshimi i emrit dhe logos, zyrtari i Interit komunikon qëndrimin e klubit

U bë me bujë lajmi se Interi do të ndryshonte emrin nga “FC Internazionale Milano” në “Inter Milano” por edhe logon që nga stema...

Nga dollari tek euro: Si i morën emrat e tyre 6 monedhat kryesore të botës

Kur mendoni vërtet mbi to, paratë janë shumë të çuditshme. Kjo është ndoshta arsyeja pse nuk e bëjmë zakonisht këtë gjë. Gjëja e fundit...

Emri/ Zbulohet kush ishte shënjestra e atentatit në kryeqytet

Zbulohet identiteti i personit “të shënjestruar” në atentatin e sotëm në kryeqytet. Personi i cili mbeti i lënduar nga atentati është identifikuar si Preng Gjini....

EMRI/ Plagosja në Tiranë, identifikohet autori i ngjarjes

Policia ka identifikuar autorin e ngjarjes së sotme në kryeqytet, ku mbeti i plagosur me armë zjarri një 30-vjeçar. Bëhet me dije se autori është...

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive të ish-gjyqtarit (Emri)

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK i kërkoi të martën Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë konfiskimin e pasurive...

EMRI/ Klea Huta dhe Elgit Doda bëhen prindër për herë të parë

Moderatorja e njohur, Klea Huta ka sjellë në jetë djalin e saj ditën e sotme. Lajmin e ka bërë vetë të ditur Klea, me...

Plagoset 30-vjeçari në Shkodër (Emri)

Një 30-vjeçar në Shkodër është plagosur me armë zjarri. Raportohet se ngjarja ka ndodhur në afërsi të urës së re të Bunës, ndërsa nuk dihen...

Të fundit

Dilema e zgjedhjeve: Një votë për partinë apo për Shqipërinë

Adri Nurellari Një ndër elementet kryesore të sistemeve demokratike dypartiake është parimi i “dhënies së llogarisë”, që nënkupton se zgjedhjet janë dita e gjykimit, apo...

SPAK rekurs vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit për mjekun Prifti

Prokuroria e Posaçme ka bërë rekurs ndaj vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit, e cila liroi mjekun kardiolog, Edvin Prifti. Gazetarja Klodiana Lala...

109 vite nga tragjedia, faktet mbi Titanikun, anijen që “nuk duhej të mbytej”

U deshën vetëm 2 orë e 40 minuta që të fundosej“RMS Titanic”. Anija oqeanike më e madhe e kohës së saj, e nisi udhëtimin...

Champions / Dortmundi me shpresat tek Halandi për të ndalur Guardiolën

Borusia Dortmund do të ketë nevojë që Erling Haalandi t'i japë fund thatësirës së tij për gol kur të përballen me një nga blerësit...

Duka – UEFA-s: Përpjekjet e FSHF-së për kthimin e tifozëve janë refuzuar

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit të Stadiumeve dhe Sigurisë në UEFA, mbledhje e zhvilluar përmes video-konferencës, në të cilën...