E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

Duncan Norman

Largohet Duncan Norman, zbulohet ambasadori i ri i Britanisë në Shqipëri

Ambasadori në largim i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman, do të transferohet me një tjetër detyrë diplomatike. Ai ka njoftuar se do...

“Dialogu, në interes të qytetarëve”, ambasadori italian zbulon takimin me Ramën

Në një kohë kur ambasadorët e SHBA, BE dhe të Britanisë së Madhe u janë drejtuar gjatë mesditës selisë së PD, për një takim...

Kryemadhi takon ambasadorin e Britanisë, ja për çfarë diskutuan

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman. Ata kanë diskutuar lidhur me...

Duncan Norman flet pas marrëveshjes për ‘Zgjedhoren’

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Duncan Norman, ka reaguar për arritjen e konsensusit për Zgjedhoren mes partive politike në Shqipëri. Në komentin...

Ambasadori i “tregon dhëmbët” Xhafajt: Ku i ke “peshqit e mëdhenj”, ç’po bën?

Peshqit e mëdhenj (ato të artikuluar në mënyrë figurative nga politika shqiptare), ende nuk janë kapur. Prej muajsh pritet kapja e peshqve të mëdhenj,...

Të fundit

Me Co*id-19, presidenti i klubit të Serisë A shtrohet në spital

Koronavirusi vazhdon të përhapet me shpejtësi në futbollin italian. Së fundmi ka rezultuar pozitiv edhe presidenti i Torinos, Urbano Kairo. Ai është shtruar në spitalin “San...

Covid-19, Belgjika vendos kufizime të reja

Belgjika do të vendosë rregulla më të rrepta të izolimit nga e hëna (2 nëntor), duke mbyllur bizneset jo-thelbësore dhe duke kufizuar vizitat në...

Tërmeti në Izmir, 17 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e...

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...