E mërkurë, 20 Janar, 2021
2 C
Tirana

“Dialogu, në interes të qytetarëve”, ambasadori italian zbulon takimin me Ramën

Në një kohë kur ambasadorët e SHBA, BE dhe të Britanisë së Madhe u janë drejtuar gjatë mesditës selisë së PD, për një takim ‘kokë më kokë’ me Bashën, zhvillime të reja ka nga Rama. Ambasadori italian, Fabrizio Bucci ka zhvilluar sot një takim pune me kryeministrin Edi Rama. Diplomati italian zbulon se fokusi u përqendrua tek çështje me prioritet për dy vendet.

“Pata një takim të gjatë sot me Edi Ramën. Bëmë një panoramë të çështjeve me prioritet për dy vendet. Dialogu, në interes të qytetarëve të vendeve tona. Pata një takim të gjatë sot me Edi Ramën”, tha ambasadori italian.

Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman po tentojnë që të bindin kryedemokratin, për gjetjen e konsensusit për miratimin e reformës.

Mbrëmjen e djeshme, pas rreth 4 orësh, Këshilli Politik nuk ia doli që të gjente gjuhën e përbashkët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...