E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

dash

Zgjedhjet/ DASH: Respektimi i rezultateve legjitime forcon demokracinë

Zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, Ned Price ka përgëzuar Shqipërinë për procesin e zgjedhjeve të 25 prillit. Price u shpreh DASH vazhdon të shpresojë...

DASH: SHBA presin nga udhëheqësit shqiptarë të pranojnë vendimin e votuesve

“Shtetet e Bashkuara presin nga kandidatët dhe udhëheqësit (e Shqipërisë) që të pranojnë vendimin e votuesve kur të përfundojë numërimi i votave,” tha për...

DASH: presim nga udhëheqësit shqiptarë të pranojnë vendimin e votuesve

“Shtetet e Bashkuara presin nga kandidatët dhe udhëheqësit (e Shqipërisë) që të pranojnë vendimin e votuesve kur të përfundojë numërimi i votave,” tha për...

DASH për Kosovën: Shumë zyrtarë të korruptuar vazhdojnë në pozita drejtuese

Në një raport për të drejtat e njeriut në botë në vitin 2020, Departamenti i Shtetit tha se në Kosovë, disa nga problemet më...

DASH për Shqipërinë: Mosndëshkimi mbetet problem serioz

Zëri i Amerikës (VOA) Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken paraqiti të martën raportin për të drejtat e njeriut në botë për vitin 2020, duke...

U përplas me Metën/ DASH shpall Dvoranin kampion në luftën kundër korrupsionit

Departamenti Amerikan i Shtetit ka renditur gjyqtarin Ardian Dvoranin mes 12 magjistratëve më të spikatur anti-korrupsion në botë. Në raportin e publikuar në faqen zyrtare...

DASH, thirrje Kosovës t’i japë përparësi dialogut me Serbinë

Zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit Ned Price tha se SHBA do të do të inkurajojnë qeverinë e re të Kosovës, që sapo të...

“Shqiptarët të marrin në dorë fatet e tyre”/ Nuk përmbahet Meta: I kam bërë thirrje SPAK-ut të nisë hetimet

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka reaguar pas publikimit të raportit të DASH, për klimën e investimeve në Shqipëri. Meta i cilëson konkluzione tronditëse,...

DASH: Qeveritë nuk duhet të përdorin pandeminë si shkas për shtypjen e njerëzve

Departamenti amerikan i Shtetit tha të hënën se Shtetet e Bashkuara mbështesin demokracinë, qeverisjen e mirë dhe të drejtat e njeriut në kohën e...

Trafiku i qenieve njerëzore/ DASH: Shqipëria nuk plotëson standardet minimale për ta eliminuar

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) ka publikuar raportin vjetor ndërkombëtar për trafikun qenieve njerëzore. Në këtë raport, DASH kritikon qeverinë shqiptare pasi nuk plotëson standardet minimale për...

Të fundit

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar në emisionin ''Pika mbi i'' në ''News 24'', gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin e...

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...