E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

“S’do ndalem!”, Berisha sfidon DASH: Dërgoni provat kundër meje në Paris

Ish-kryeministri Sali Berisha sfidoi edhe njëherë Departamentin Amerikan të Shtetit, të dorëzojë në Gjykatën e Parisit provat kundër tij, për të legjitimuar shpalljen “non grata”, në të kundërt ai “kërcënoi” se nuk do të ndalet në misionin e tij.

Berisha nënvizoi ndër të tjera se do të vazhdojë misionin e tij, për të përmbysur regjimin dhe për sjellë PD në pushtet. Ai u bëri thirrje zyrtarëve amerikanë të dërgojnë në Gjykatën e Parisit çdo provë dhe fakt, për shpalljen e tij “non grata”.

“Ndaj dhe unë nisa betejën time po aq i vendosur, si 32 vjet më parë të bëj gjithçka për dinjitetin tim, në sallën e gjyqit dhe kam muaj dhe muaj që pres.

Asnjë fakt, asnjë dokument, asnjë provë. Për faktin e vetëm që nuk ekziston. U bëj thirrje zyrtarëve të DASH të çojnë në Paris çdo dokument që kanë. Unë marr çdo vendim ndaj vetes sime.

Jam mirënjohës ndaj miqve në Europë dhe SHBA-së për qëndrimet ndaj këtij vendimi. Do vazhdoj pathyeshëm misionin tim si besimtar i Zotit, dhe dinjitetit të njeriut. Beteja ime nuk do ndalet kurrë.

Ftoj zyrtarët e DASH të rishqyrtojnë vendimin e tyre, sepse arroganca dhe gabimi nuk janë virtyte të njerëzve të lirë. Unë u garantoj ju që do vazhdoj misionin tim bashkë me ju për të përmbysur narkoshtetin në Shqipëri”, u shpreh Berisha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...