E premte, 25 Shtator, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

blendi fevziu

Fevziu: Paketa anti-KÇK është një nismë e vonuar

Gazetari Blendi Fevziu ka komentuar paketën Anti-KÇK dhe aksionet e bëra së fundmi nga Operacioni Forca e Ligjit. I ftuar në emisionin Java në RTSH,...

“Batanijet e ndihmave po shiten me 5 mijë lekë”, Blendi Fevziu jep alarmin

Në emisionin “Opinion”, gazetari Blendi Fevziu ka dhënë një mesazh ndaj të gjithë qytetarëve, të cilët janë sensibilizuar, duke kontribuar për të prekurit nga...

“Një takim sa njohës, e frymëzues”/ Fevziu takon të rinjtë e “Fundjavë Ndryshe”

Përgjatë pesë ditëve të Panairit të Librit, Blendi Fevziu ka qenë një ndër autorët më të kërkuar. Ku këtë vit ka ardhur me një...

Blendi Fevziu rrëfen heroin e tij të fëmijërisë

Iljaz Toptani ishte pa dyshim aventurieri më i madh shqiptar i kohës së vet. Shkonte e vinte jashtë shtetit, atje ku e çonte udha:...

“Vendi përpara karrierës”/ Fevziu del hapur kundër Ramës: Duhet të largohet

Gazetari i njohur, Blendi Fevziu del hapur kundër kryeministrit Rama, duke u shprehur se qeveria aktuale duhet të largohet. I ftuar në emisionin “Shiko kush...

Lame rrëfen përplasjen në emision me Fevziun: Mendova se do më godiste kur mori shkopin

Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame rrëfeu gjatë një interviste se si e përballoi episodin e bujshëm në studion e...

“Vajzës së vogël ia vunë emrin portalet”, Blendi Fevziu habit me deklaratën e tij

Moderatori i mirënjohur, Blendi Fevziu ka habitur me deklaratën e tij të fundit, rreth emrit të vajzës së tij më të vogël. I ftuar në...

Fevziu ‘skanon’ politikën shqiptare: Kemi një Parlament ku të zë tmerri, opozita gaboi me djegien e mandateve

Gazetari dhe moderatori i emisionit ‘Opinion’, Blendi Fevziu, ka analizuar situatën aktuale politike në vend. Gjatë një forumi në UET, teksa po përgatitet për...

Blendi Fevziu zbulon se në cilin televizion do ta shohim sezonin e ri

Shumë figura të njohura të ekranit do të zhvendosen, ndërsa priten risi edhe në programacione. Sezoni i ri televiziv pritet me ndryshime. Një ndër...

S’keni për ta njohur, Fevziu poston foton e 32 viteve më parë

Blendi Fevziu është padyshim një nga moderatorët më të njohur dhe më të suksesshëm të ekranit shqiptar. Ai njihet edhe për faktin se është shumë...

Të fundit

Petro Koçi emërohet në krye të PS së Fierit

Zv. ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka marrë një tjetër post politik. Mësohet se atij i është besuar drejtimi i degës së Partisë Socialiste në...

Virusi godet sërish Lombardinë, regjistrohen shifrat më të larta pas karantinës

Në Itali shifrat e Covid-19 janë në rritje, dhe bilanci është negativ, megjithëse në Europë ka dhe më keq, në shtete si Franca dhe...

Makthi i sekserit të Vjosës

Nga Mero Baze Në pranverën e vitit 2001, në kulmin e fushatës elektorale, kur kryeministër ishte Ilir Meta, anektoda më e përhapur në Tepelenë, ishte...

Këshilli Bashkiak i Shkodrës padit Voltana Ademin

Këshilli bashkiak socialist i Shkodrës ka paditur kryetaren demokrate në detyrë, Voltana Ademin. Padia është ngritur kundër vendimit që Ademi ka marrë për “Miratimin e...

Itali/ Arrestohen dy shqiptarë në Itali, u kapën me hashash dhe kokainë

Ditën e sotme janë arrestuar dy të rinj shqiptarë nga policia italiane. Ata akuzohen për tregtimin e lëndëve narkotike. Shqiptarët janë të moshës 24 dhe...