E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Rama në krahë të Fevziut, ja çfarë njofton

Si rrallë herë, kryeministri Rama e ka nisur ditën në një mënyrë të veçantë. Ndryshe nga sa jemi mësuar ku Rama tregon projektet që ka bërë qeveria nga shkollat, spitalet, rrugët, etj, sot kryeministri njofton qytetarët se në mbrëmje do të japë një intervistë për gazetarin Fevziu.

Teksa iu ka uruar gjithë shqiptarëve një ditë sa më të paqme në këtë vigjilje të Krishtlindjeve, kreu i qeverisë bën të ditur se mbrëmjen e sotme do të japë një intervistë ndryshe për Blendi Fevziun.

Statusi

MIRËMËNGJES

dhe duke ju uruar një ditë sa më të paqme në vigjiljen e natës së bekuar të Krishtlindjeve, ju ftoj të ndiqni sonte në mbrëmje intervistën time të parë paqësore me Blendi Fevziun qysh nga shekulli i kaluar.

Sot festohet vigjilja e Krishtlindjes për të gjithë besimtarët katolikë. Ndryshe nga vitet e tjera, kur mesha zhvillohej në orën 20:00, kësaj here për shkak të pandemisë së koronavirusit dhe kufizimit me orën policore do të zhvillohet në orën 18:00 në Katedralen e Shën Palit dhe 18:30 në Dioqezat e tjera në vend.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...