E martë, 20 Prill, 2021
9 C
Tirana

Etiketa

Krishtlindje

“Ec aty babuç”/ Të burgosurit shqiptarë në Greqi festojnë Krishtlindjet (Video)

Këtë vit, Krishtlindjet u festuan ndryshe nga herët e tjera, për shkak të pandemisë së Covid-19 që ka mbërthyer globin. Megjiithatë, të burgosurit shqiptarë në...

“Njerkë tipike je”, Rudina Dembacajn e ‘masakrojnë’ pas fotos me Mark Frrokun

Rudina Dembacaj shpesh është kritikuar për lidhjen me ish-deputetin Mark Frroku, dhe për marrëdhënien që mban me ish-partnerin e saj ku bashkë kanë një...

Beyonce mbyll vitin si Babagjysh i Krishtlindjeve

Në një kohë ku të gjithë kanë nevojë për mbështetje dhe ndihmë sado të vogël nga njëri-tjetri, këngëtarë dhe artistë të ndryshëm nga e...

Bota feston Krishtlindjet si asnjëherë tjetër, nën hijen e një pandemie globale

Festat e fundvitit ashtu si çdo festim tjetër gjatë gjithë këtij viti, janë zbehur për shkak të masave kufizuese nga qeveritë përkatëse të çdo...

Festime mes pandemisë dhe ‘orës policore’, besimtarët festojnë Krishtlindjet

Për besimtarët katolikë dhe ortodoksë, fundviti sjell një nga festat më të rëndësishme në kalendarin e tyre fetar, e cila është dita e Krishtlindjes. Dita...

Pipero: Ditët e këqija ndoqën njëra-tjetrën, por pranvera do jetë optimiste

Mjeku i njohur Pëllumb Piepro teksa kujtoi se sa i vështirë ishte ky vit me pandeminë që ende është prezentë kudo, tha se se...

‘Ishte vit i vështirë’/ Basha uron Krishtlindjet: Të shohim me shpresë përpara

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë për festën e Krishtlindjes. Basha thotë se kjo Krishtlindje nuk është e...

Rama në krahë të Fevziut, ja çfarë njofton

Si rrallë herë, kryeministri Rama e ka nisur ditën në një mënyrë të veçantë. Ndryshe nga sa jemi mësuar ku Rama tregon projektet që...

Mesha për Krishtlindje/ Imzot George Frendo: Do zhvillohet në orën 18:00

Me ardhjen e fundvitit, besimtarët katolikë dhe ortodoksë po bëhen gati edhe për të festuar Krishtlindjet. Si çdo vit, një ditë para lindjes së...

Ora policore/ Imzot George Frendo: Vendimi i nxituar dhe diskriminues

Në prag të Krishtlindjes, Imzot George Frendo ka shprehur keqardhjen lidhur me vendimin e marrë dje nga Komiteti i Ekspertëve, ku shtrëngohet ora policore...

Të fundit

Shkencëtarët zhvillojnë test të rigjaku që diagnostikon nivelin e depresionit

Një sistem i zhvilluar për herë të parë që monitoron biomarkerët e gjakut të lidhur me çrregullimet e humorit, mund të çojë në mënyra...

Pëlqimet në mediat sociale, po ndryshojnë mënyrën se ndihemi për kujtimet tona

Kujtimet cilësohen shpesh si diçka shumë personale dhe private. Megjithatë, gjatë viteve të fundit njerëzit janë mësuar me njoftimet nga mediat sociale apo galeritë...

Kryemadhi: Nuk besoj në një pakt të ri Rama-Basha

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është shprehur e bindur se nuk ka një pakt të ri mes kryedemokratit Lulzim Bashëa dhe kryeministrit Edi Rama. E...

”Kjo i vuri pikën”/ Rama lë në mes intervistën, ikën nga studioja e Babaramos

Kryeministri Edi Rama ka mbyllur para kohe intervistën me gazetarin Ilir Babaramo në Report TV. Teksa u pyet për skandalin e logos së Teatrit Kombëtar...

Plagosja në Kavajë, Basha: Përgjegjës janë njerëzit e Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka komentuar ngjarjen e rëndë që ndodhi në qytetin e Kavajës, ky një sekretar i PD-së, u plagos...