E martë, 19 Janar, 2021
-4 C
Tirana

“Ec aty babuç”/ Të burgosurit shqiptarë në Greqi festojnë Krishtlindjet (Video)

Këtë vit, Krishtlindjet u festuan ndryshe nga herët e tjera, për shkak të pandemisë së Covid-19 që ka mbërthyer globin.

Megjiithatë, të burgosurit shqiptarë në Greqi nuk e kanë harruar këtë festë edhe pse ndodhen të mbyllur në qeli.

Në mediat greke, ka qarkulluar një video ku shihen të dënuarit shqiptarë në burgun e Koridhalos që festojnë me alkool, valle e ritme muzikore të këngëtarit Notis Sfakianakis, i cili gjithashtu u vu në pranga pak javë më parë, pasi iu gjet një sasi kokaine dhe një armë zjarri.

“Ec aty babuç”, dëgjohet të thonë shqiptarët në sfond, teksa hedhin vallen e famshme greke “Zebeqiko”.

Në video shihet se është shtruar një tryezë e madhe, ku janë mbeldhur bashkë shqiptarë dhe grekë duke thyer kështu edhe rregullat e vendosura për pandeminë.

Publikimi i videos në rrjetet sociale ka detyruar autoritetet greke të nisin një hetim për mënyrën sesi janë futur celularët dhe pijet alkoolike brenda mureve të burgut.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...