E shtunë, 15 Gusht, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

feste

Rama uron besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit

Përmes një fotoje të publikuar në rrjetin social Facebook, kryeministri Edi Rama uron besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. “Gëzuar Fitër Bajramin. Paqja dhe...

Meta: Gëzuar festën e Fitër Bajramit, me shëndet e mbarësi

Presidenti Ilir Meta përmes një postimi në Facebook ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. “Zoti ua pranoftë agjerimin gjatë Muajit të Bekuar...

COVID-19/ Anulohet festa më e madhe popullore në botë

Për shkak të koronavirusit është anuluar festa më e madhe popullore në botë. Bëhet fjalë për festën tradicionale të birrës në Bavari, Gjermani. Festa e birrës,...

Kryemadhi për festën e Sulltan Novruzit: T’ju falim dashuri të tjerëve

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka uruar shqiptarët për festën e Sulltan Novruzit. “Me bekimin që na jep...

Basha: Gëzuar Sulltan Nevruzin, këtë ditë hyjnore të shpresës dhe të dritës

Kryetari i PD-së Lulzim Basha përmes një postimi në Facebook ka uruar besimtarët bektashinj dhe të gjithë shqiptarët për festën e Sulltan Nevruzit. Kreu i...

Ndërhyrja e NATO në Kosovë/ Meta zbulon detaje nga 1999, festa që iu pre në mes

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar eksodin masiv të shqiptarëve nga Kosova 20 vite më parë duke përcjellë detaje nga përjetimi që ka pasur në...

Djali i ‘El Chapos’ befason qytetarët, iu shtron darkë dhe dhuron makina

Djali i bosit meksikan të drogës, Joaquín ‘El Chapo’ Guzmán, ka organizuar festa për banorët në Sinaloa, Meksikë, duke u ofruar darkë falas dhe...

Të rinjtë kishin dalë për të festuar, detaje nga aksidenti tragjik me dy viktima

Zbardhen detaje nga aksidenti tragjik shënuar në orët e para të mëngjesit, ku humbën jetën dy vajza 17-vjeçare, si dhe u plagosën tre adoleshentë....

Rekord historik në Indi/ 600.000 qirinj me vaj ndriçojnë brigjet e lumit

Një ish-besimtar Guri, tashmë Guvernator i shtetit Yogi Adityanath, ka organizuar një pelegrinazh hindu, i cili tashmë ka hyrë në rekordet Guinnes. Festa “Kumba...

Albin Kurti pritet të organizojë festë madhështore në Tiranë

Lideri i Lëvizjes së Vetëvendosjes Albin Kurti ka nisur përgatitjet për të organizuar një festë madhështore në Tiranë. Në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të...

Të fundit

U tha se do punohej natën, pala greke mbyll doganën në Kakavijë

As sot nuk ka marrë zgjidhje radha kilometrike në Kakavijë, që vijon prej tre ditësh. Ndonëse u duk se diçka do të lehtësohej, pasi...

Pala greke mbyll punën, mijëra shqiptarë kalojnë një natë tjetër rrugëve

Mijëra qytetarë do të kalojnë edhe një tjetër natë rrugëve. Pala greke në pikën kufitare të Kakavijës, ka mbyllur punën. Pak minuta pas orës...

“Janë të paktën tre vaksina që po provohen në Itali”, Brataj tregon në çfarë faze janë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në lidhje me përpjekjet botërore për prodhimin e një vaksine ndaj COVID-19. Ai thotë se në...

“Para se të vdiste, Musine Kokalari më thirri mua dhe kunatën time”/ Dëshmia e ish-të burgosurit politik

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të Musine Kokalarit gjatë periudhës që ajo ka qenë e internuar në qytetin e Rrëshenit, ku ishte internuar...

“S’mund të ndjeja shije, flokët vazhdojnë të më bien”, Sara Hoxha rrëfen pasojat e koronavirusit

Pak më herët, Sara Hoxha zbuloi me anë të një postimi në Instagram se ishte infektuar me koronavirus. Ajo ka përcjellë një tjetër postim,...