Festa e Sulltan Nevruzit, Presidenti Meta: “Shpresë e re po lind”

Me anë të një postimi në profilin e tij zyrtar në Facebook, Presidenti Ilir meta u ka uruar besimtarëve bektashinj festën e Sulltan Nevruzit. Ja postimi i tij i plotë:
Gëzuar Festën e Sulltan Nevruzit, ditëlindjen e Imam Aliut!
U bashkohem sot lutjeve për shëndetin tuaj dhe të çdo anëtari të familjes!
Një shpresë e re po lind dhe një epokë me mundësi të reja po çel bashkë me rigjallërimin e natyrës!
Diell dhe Pranverë në zemrën e çdo shqiptari!