E shtunë, 21 Nëntor, 2020
5 C
Tirana

“Të kemi testuar dhe ty”, Fevziu: Mos u merr me mua, i kam bërë në privat

Më të lexuarat

Ky është qyteti që nuk do e shohë dritën e diellit për 2 muaj

Një qytet në Alaska, i ka thënë ''lamtumirë'' dritës së diellit për dy muajt e ardhshëm. Dielli u ngrit dhe perëndoi në Utqiagvik, Alaska, i...

KUJDES/ Pamje të rënda: Morgu përtej kapacitetit, trupat lihen përtokë

KUJDES! PAMJE TË RËNDA! Syri.net ka publikuar foto ekskluzive të siguruara nga brenda Morgu i Tiranës, ku trupat e viktimave nga Covid-19 janë vendosur në...

Vdekja e Sokol Olldashit/Dyshimet që mbeten edhe 7 vite më pas

Sokol Olldashi, një nga ministrat kryesorë të Partisë Demokratike, vdiq mbrëmjen e 20 nëntorit 2013 në një aksident rrugor në aksin Tiranë-Elbasan. Prokuroria e Tiranës...

Basha publikon dokumentin: Në morg, 923 të vdekur nga Covid por u raportuan 509

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thënë se vdekjet e shkaktuara nga Covid-19 në Shqipëri nuk janë raportuar me vërtetësi. Basha tha se në...

Drejt kaosit: Mbi 800 raste të reja me Covid, 15 viktima

Shqipëria regjistron një tjetër rekord sa i takon të rasteve të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se 836...

Avokatit të Trump-it i del boja e flokëve gjatë fjalimit (FOTO)

Dje presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden sulmoi Donald Trump, për mos pranimin e humbjes së zgjedhjeve të 3 nëntorit, dhe për bllokimin e...

Një tjetër lajm i hidhur/ Aktori i njohur shqiptar humb betejën me virusin

Koronavirusi nuk kursen askënd! Një tjetër humbje e madhe për artin shqiptar, pasi nuk e ka fituar dot betejën me koronavirusin aktori fierak Fatmir...

Shqiptarit i zënë pritë në Spanjë, ekzekutohet me 6 plumba (Emri)

Një shtetas shqiptar ka mbetur i vrarë pasi ra pre e një atentati. Shqiptari i njohur si Trisas mbeti i vdekur pasi ndaj tij u...

‘Janë fshehur gjysma e viktimave nga COVID-i’, paralajmërimi i Ramës për nesër

Kryeministri Rama ka reaguar sot në lidhje me akuzat e parashtruara një ditë më parë nga kryedemokrati Basha, se janë fshehur gjysma e viktimave...

7 vjet nga humbja e Sokol Olldashit, ja çfarë bën Astrit Patozi (VIDEO)

Ish-numri dy i Partisë Demokratike, tashmë kryetari i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, ka rikujtuar kolegun e mikun e tij të ndjerë Sokol Olldashi....

Shefja e ISHP-së Silva Bino dhe gazetari Blendi Fevziu, kanë shkëmbyer disa replika mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion”. Bino i tha Fevziut se është testuar edhe ai, ndërkohë që gazetari ia ka kthyer se testet i ka bërë në privat.

Shefja e ISHP-së u shpreh se me rritjen e numrit të rasteve, është rritur kërkesa për tamponë. Duke folur me shifra, ajo pohoi se bëhen 1500 testime në ditë.

Qytetarët çdo ditë më shumë po përballen me vonesën e testeve, dhe ky shqetësim u ngrit në emision. Bino thotë se nuk ka pasur vonesa, dhe se është vepruar me prioritet. Po kështu testimet bëhen për disa arsye, ndaj shikohen kushtet.

Pjesë nga debati:

Koduzi: Silva mos fol më në ajër, duam ta dimë se pse vonohet tamponi.

Bino: Ata njerëzit aty mos të jene të acaruar kot. Me rritjen e numrit të rasteve, është rritur kërkesa për tamponë, përtej kapaciteteve të ISHP.

Fevziu: Sa kërkesa për tamponë keni në një ditë.

Lexo edhe :   Arbana Osmani ‘paralajmëron’ Blendi Fevziun (FOTO)

Bino: 1500 kërkesa, aq testime bëjmë.

Fevziu: Ku ngec kjo puna e tamponit.

Bino: Testimet bëhen për disa arsye, që janë diagnoz, gjurmim dhe depistim.

Fevziu: Pse vonoheni Bino?

Bino: Nuk do vonohemi më Blendi, se deri tani kemi vepruar me prioritet. Personat që kanë pasur shenja. Personat që kanë pasur probleme në spitale.

Fevziu: Ne vetë në Klan kemi pasur probleme në stafin teknik, dhe përgjigja ka vonuar tetë ditë.

Bino: Dhe ty Blendi të është bërë testimi.

Fevziu: Silva mos u merr me mua, se unë i kam bërë në privat. Mund ti tregoj të gjitha këtu tani, se mua ma lejon mundësia.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mediat serbe: Më 26 dhe 27 nëntor, Kosovës mund t’i liberalizohen vizat

“Delegacionet teknike kosovaro-franceze më 26 dhe 27 nëntor për liberalizimin e vizave”, është shkrimi i sapo publikuar nga mediat serbe. Një takim virtual i delegacioneve...

Publikimi i fotove brenda morgut, IML: Inskenim dashakeqës i mediave

Instituti i Mjekësisë Ligjore, ka reaguar në lidhje me fotot e publikuara nga brenda Morgut të Tiranës. IML shprehet e indinjuar me atë që ajo...

Si funksionon Liga e Kombeve dhe lidhja që ka me Botërorin 2022

Liga e Kombeve është kompeticioni më i ri i UEFA-s, e themeluar në shtator të vitit 2018. Në përfundim të edicionit të parë, fituese...

Shqiptarit i zënë pritë në Spanjë, ekzekutohet me 6 plumba (Emri)

Një shtetas shqiptar ka mbetur i vrarë pasi ra pre e një atentati. Shqiptari i njohur si Trisas mbeti i vdekur pasi ndaj tij u...

Shpërthen Erion Braçe: Lulzim Basha, një mutacion i së keqes Sali Berisha

Zv.kryeministri, Erion Braçe ka komentuar akuzat e kryedemokratit Lulzim Basha lidhur me fshehjen e numrit të viktimave nga Covid-19. Sipas Braçes, Basha problemin e ka...