E mërkurë, 16 Qershor, 2021
21.5 C
Tirana

Gazetari Blendi Fevziu, dhuron libra për bilbiotekën e ‘Fundjavë Ndryshe’

Gazetari i njohur, Blendi Fevziu ka dhuruar disa libra për bibliotekën e fondacionit  ‘Fundjavë Ndryshe’.

Në emisionin ‘Historia e Fundjavës’ e cila drejtohet nga moderatorja Mirela Milori dhe themeluesi i ‘Fundjavë Ndryshe’ Arbër Hajdari, Fevziu tha se të gjitha librat do ia dërgojë fondacionit brenda një jave.

Blendi Fevziu: ”Ka libra, kryesisht romane që do doja t’ia dhuroja bibliotekës së ‘Fundjavë Ndryshe’, për të rinjtë. Ka edhe për fëmijë dhe një sërë librash të tjerë që rekomandohen nga shtypi ndërkombëtar. Janë një pjesë të librave sepse nuk mund t’i merrja të gjitha me vete. Do ia dërgoj të gjitha ‘Fundjavës Ndryshe’ brenda një jave.’’

Themeluesi i fondacionit, Arbër Hajdari e falenderoi Fevziun për gjestin e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

PD mbledh Kryesinë në 18 qershor, ja çfarë do të diskutohet

Partia Demokratike do të mbledhë Kryesinë në datë 18 qershor. Lajmin e ka bërë të ditur Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi. Mbledhja është parashikuar që...

Avokati zapton pronën në Ksamil dhe kërkon legalizim me dokumente false

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë një denoncim nga Ksamili për një sipërfaqe toke që pretendohet se është përvetësuar pa të drejtë. Sipas denoncimit,...

Kontrollet e RENEA-s/ Hoxha zbulon zonat e “nxehta” në Vlorë dhe Shkodër

Gazetari i njohur investigativ, Artan Hoxha ka dhënë detaje lidhur meaksionet e RENEA-s në dy ditët e fundit në vend, ku ka ushtruar kontrolle...

Denoncimi Fiks Fare/ 1200 euro kalimi në Kapshticë në mënyrë të paligjshme

Bashkimi Europian hap më në fund dyert për turistët shqiptarë, të mbyllura prej më shumë se 1 viti. Ambasadorët e 27 vendeve anëtare të...

Me këtë rini, e ardhmja është e sigurtë. Në dreq do të shkojmë

Nga: Mentor Kikia Në Shkodër, dyndje e madhe në sallën e teatrit “Migjeni”. Nuk po shiten biletat e ndonjë shfaqeje të ”madhe”. As ka ardhur...