E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Behgjet Pacolli

Kryeministri Rama: Mbase javën e ardhshme hapet gara për aeroportin e Sarandës

Edi Rama: “Behgjeti e pat tentuar dikur të transformonte hotel Dajtin e shkartuar në një pikë referimi për krejt prespektivën e turizmit dhe e...

‘Mund të kishte viktima’, Behgjet Pacolli njofton ngjarjen e rëndë

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me plagosjen e një polici mëngjesin e sotëm në Prishtinë. Një efektiv i Policisë...

Pacolli letër Ramës: Të bashkohemi për të hetuar krimet e Serbisë

Ish-Ministri i Jashtëm i Kosovës, aktualisht kryetar i Aleancës “Kosova e Re”, Behgjet Pacolli, i ka drejtuar një letër publike kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Behgjet Pacolli e Arbër Hajdari koordinojnë aktivitetet për njerëzit në nevojë

Ish-Presidenti i Kosovës dhe biznesmeni, Behgjet Pacolli ka zhvilluar një takim me drejtuesin e fondacionit ''Fundjavë Ndryshe’’, Arbër Hajdari. Në takim, u bisedua për rëndësinë...

Foto/ Miliarderi shqiptar ndërton “Sarandën” edhe në Kazakistan

Miliarderi shqiptar Behgjet Pacolli ndërtuar një lagje të re në Kazakistan, të cilën e ka quajtur Fshati Saranda. Përmes një postimi në Facebook, teksa krenohet...

Detajet/ Pas Ramës, dy politikanët e njohur takojnë Erdoganin në Turqi (FOTO)

Pas vizitës së kryeministrit Rama në Turqi, me presidentin turk janë takuar sot presidenti kosovar Hashim Thaçi dhe ish-ministri Behgjet Pacolli. Takimi mes palëve vjen...

“E futën në morgun e akullt si trup të pajetë, pas aksidentit të tmerrshëm”, Rama rrëqeth me historinë e jetës së Behgjet Pacollit

Kreu i qeverisë Edi Rama, i ka uruar ditëlindjen e 69-të Behgjet Pacollit. Një biznesmen dhe një politikan po aq i suksesshëm, e ndërsa...

Pasuria marramendëse e Behgjet Pacollit

Ish zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Bazuar në deklarimin e tij, ai ka pasuri në vlerë qindra miliona euro....

Meta publikon fotot me Thaçin nga Gjiri i Lalzit, ja kush tjetër ishte me ta

Presidenti Ilir Meta ka publikuar foto nga takimi në Gjirin e Lalzit me homologun e tij kosovar, Hashim Thaçi. Nga fotot e publikuara nga kreu...

“Më bënë nder me pritjen fisnike”/ Behgjet Pacolli viziton “Qendrën e Solidaritetit”

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Qendrën e Solidaritetit, të fondacionit “Fundjavë Ndryshe”. Përmes një postimi në Facebook,...

Të fundit

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...