E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

‘Mund të kishte viktima’, Behgjet Pacolli njofton ngjarjen e rëndë

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me plagosjen e një polici mëngjesin e sotëm në Prishtinë.

Një efektiv i Policisë së Kosovës, u plagos me armë zjarri nga disa persona që po tentonin të grabisnin para nga një bankomat.

Pacolli teksa e konsideron tepër shqetësuese këtë ngjarje, kërkon që sa më shpejt të zbardhet rasti në fjalë, dhe që autorët të ndëshkohen.

Statusi

Shumë shqetësuese lajmi për grabitje dhe të shtënat në polici. Diçka që mund të kishte rezultuar edhe me viktima. Shpresoj për një zbardhje të shpejtë të rastit dhe ndëshkim për këta kriminelë të cilët duhet të kuptojnë se ajo që nuk është e jotja nuk bëhet kurrë e jotja. Jam i lumtur që ky polic është mirë dhe është liruar për në shtëpi.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...