E hënë, 29 Nëntor, 2021
12.5 C
Tirana

Behgjet Pacolli e Arbër Hajdari koordinojnë aktivitetet për njerëzit në nevojë

Ish-Presidenti i Kosovës dhe biznesmeni, Behgjet Pacolli ka zhvilluar një takim me drejtuesin e fondacionit ”Fundjavë Ndryshe’’, Arbër Hajdari.

Në takim, u bisedua për rëndësinë e koordinimit të aktiviteteve për njerëzit në nevojë.

Pacolli u shpreh se po punon së bashku me Hajdarin edhe për studentët e shkëlqyer që duhet të mbështeten, për të pastrehët dhe ata që kanë nevojë për shërim.

Postimi i Pacollit në Facebook

”Me Arbërin nga fondacioni bamirës “Fundjavë ndryshe” biseduam për rëndësinë e koordinimit të aktiviteteve për njerëzit në nevojë për ndihmë. Për studentët e shkëlqyer që duhet të mbështeten, për të pastrehët dhe ata që kanë nevojë për shërim. Humaniteti dhe humanizmi duhet të marrin dimension tjetër të koordinimit. Ne po punojmë së bashku!’’

Me Arbërin nga fondacioni bamirës "Fundjavë ndryshe" biseduam për rëndësinë e koordinimit të aktiviteteve për njerëzit…

Publiée par Behgjet Pacolli sur Jeudi 15 octobre 2020

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...