E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Detajet/ Pas Ramës, dy politikanët e njohur takojnë Erdoganin në Turqi (FOTO)

Pas vizitës së kryeministrit Rama në Turqi, me presidentin turk janë takuar sot presidenti kosovar Hashim Thaçi dhe ish-ministri Behgjet Pacolli.

Takimi mes palëve vjen në një kohë kur marrëdhëniet mes Turqisë dhe Greqisë janë të agravuara, ndërsa kjo vizitë e Thaçit mund të shihet edhe si një mbështetje e Kosovës ndaj Turqisë.

Pacolli thotë se Erdogan është një mik dhe aleat i madh i Kosovës, i cili ka mbështetur pavarësinë. Po kështu konfirmon miqësinë dhe partneritetin më të fuqishëm se kurrë më parë.

“Sot në Stamboll së bashku me Presidentin Thaçi zhvilluam një takim të shkëlqyeshëm me Presidentin turk Erdogan.

Presidenti Erdogan është një mik dhe aleat i madh i Kosovës i cili ka mbështetur pavarësinë dhe njohjen tonë që nga dita e parë kur shpallëm pavarësinë e Kosovës. Miqësia dhe partneriteti ynë do të jenë më të fuqishëm”, shkruan në Facebook Behgjet Pacolli.

Sot në Stamboll së bashku me Presidentin Thaçi zhvilluam një takim të shkëlqyeshëm me Presidentin turk Erdogan….

Publiée par Behgjet Pacolli sur Dimanche 20 septembre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Futboll/ A do të shkrihet klubi i Elbasanit nga Bashkia?

Elbasani ra sezonin që sapo u mbyll nga niveli i dytë i futbollit shqiptar në nivelin e tretë. Për rrjedhojë, Bashkia ka vendosur të gjejë një...

‘Në PD e votoi 30% e anëtarësisë’/ Nishani: Si mund t’i fitojë zgjedhjet Basha?

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani ka reaguar ashpër kryedemokratit Lulzim Basha, duke thënë se rizgjedhja e tij në krye të...

‘Sot priten 11 mijë doza të Pfizer’/ Manastirliu: Ulet fasha e vaksinimit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, teksa ka parë nga afër procesin e vaksinimit në ''Sheshin Skëndërbej'', deklaroi se tashmë është ulur...

Bie qeveria në Suedi/ Löfven, kryeministri i parë që rrëzohet nga parlamenti

Parlamenti i Suedisë ka mbështetur një votë mosbesimi ndaj kryeministrit të qendrës së majtë, Stefan Löfven. Ai bëhet kryeministri i parë që rrëzohet nga...

Teknologji/ Si transferohen numrat nga Android në iPhone shumë thjesht

Si transferohen numrat e regjistruar nga Androidi në iPhone duke përdorur një adresë e-maili në Google 1-Së pari sigurohu që kontaktet tuaja të jenë të...