E mërkurë, 19 Maj, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

bashkeqeverisje

“Eja bashkëpunojmë pas 25 prillit”/ Basha i përgjigjet sërish Ramës

Kryetari i Partisë Demorkatike, Lulzim Basha i është përgjigjur sërish deklaratës së kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit e ftoi për bashkëpunim pas...

‘Koha e tij ka mbaruar’/ Basha i përgjigjet ftesës së Ramës për bashkëqeverisje

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pas ftesës që ky i fundit i bëri për bashkëpunim pas zgjedhjeve...

Koalicion PS-PD pas zgjedhjeve? Shkullaku: Asgjë s’është e pamundur në politikë

Analisti Armand Shkullaku ka deklaruar mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” se një koalicion PS-PD pas zgjedhjeve të 25 prillit nuk është...

Bashkëqeverisje me PS-në? Ja çfarë deklaron PD

Partia Demokratike ka dhënë një mesazh të qartë dhe të prerë sa i takon zgjedhjeve të 25 prillit dhe mundësisë së bashkëpunimit mes Partinë...

Rama tregon çfarë do bëjë nëse nuk fiton zgjedhjet e 25 prillit

Teksa shumë zëra kanë qarkulluar se pas zgjedhjeve mund të ketë bashkëqeverisje PS-PD, vjen përgjigjja e kryeministrit Edi Rama. Nga selia e PS, ku u...

Marrëveshja për bashkëqeverisje mes LDK dhe AAK/ Dalin detajet

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë arritur ditën e sotme marrëveshjen për bashkëqeverisje. Lajmin e konfirmoi kryetari i AAK-së, Ramush...

Rama paralajmëron: Ligj special për KÇK!

Në takimin e përjavshëm të “Bashkëqeverisjes”, Kryeministri Rama lidhur me zhvillimet e fundit ka thënë se do të çojë në parlmanent një ligj të...

Rama: Platforma e Bashkëqeverisjes është një urë mbi kokat e zyrtarucëve

Kryeministri Edi Rama së fundmi ka publikuar një postim në rrjetin social Facebook, ku flet për platformën e Bashkëqeverisjes. “Platforma e Bashkëqeverisjes është një...

Dëgjesa publike/ Rama publikon raportin: Ja çfarë i shqetëson qytetarët shkodranë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar, në rrjetin social “Facebook, pasqyrën zgjedhore dhe raportin e dëgjesave për qarkun e Shkodrës. Kreu i qeverisë ka ftuar qytetarët...

Basha: Rama dhe Meta ta harrojnë bashkëqeverisjen me mua

Lulzim Basha ka mohuar sërish mundësinë e një bashkëqeverisje me kryeministrin në detyrë, Edi Rama. Duke folur në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha vuri...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...