E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Rama tregon çfarë do bëjë nëse nuk fiton zgjedhjet e 25 prillit

Teksa shumë zëra kanë qarkulluar se pas zgjedhjeve mund të ketë bashkëqeverisje PS-PD, vjen përgjigjja e kryeministrit Edi Rama.

Nga selia e PS, ku u prezantua platforma e re digjitale e partisë, Ram tregoi gjithashut çfarë do të bënte nëse nuk do i fitonte këto zgjedhje.

“Ditën që shqiptarët nuk do më besojnë mua të jem në rolin e kryeministrit, do i përqafoj gjithë shqiptarët me një mirënjohje dhe do iu them puna e mbarë atyre që do marrin stafetën”, u shpreh Rama.

Rama tha se nesër në parlament do votohet Kodi i ri Zgjedhor.

Zgjedhjet e ardhshme parlamentare do të mbahen më 25 prill të vitit 2021.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...