E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

Arben Ahmetaj

“Mos më bëj të fortin këtu!”, Blendi Fevziu i ndërpret fjalën Arben Ahmetajt

Mbrëmjen e djeshme në "Opinion", është agravuar situata mes moderatorit Blendi Fevziu dhe ministrit Arben Ahmetaj. Ministri po fliste për donacionin e Bashkimit Evropian...

‘Surprizohet’ në emision, Ahmetaj merr vesh i fundit shpalljen e fatkeqësisë natyrore

Koordinatori për situatën ekonomike, Arben Ahmetaj, mbrëmjen e djeshme është shfaqur i surprizuar kur ka marrë vesh në studion e “Opinion”, se Rama ka...

Ahmetaj: Në këtë pikë nuk bëjmë dot parashikime për ecurinë e virusit

Zëri i Amerikës: Çfarë përfshin në mënyrë të detajuar paketa financiare e qeverisë për të përballuar krizën e shkaktuar nga koronavirusi në ekonomi? Arben Ahmetaj: Kriza...

Koronavirusi/Ahmetaj tregon sa përllogaritet rënia ekonomike për muajin mars

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj ka folur në lidhje me rënien ekonomike që vjen si pasojë e mbylljes së bizneseve dhe kufijve...

“Urojmë mos të kalojmë te plani B”, Ahmetaj sqaron se si do përfitojnë bizneset

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka folur në lidhje me planin financiar që prezantoi mbrëmjen e djeshme kryeministri Rama në lidhje me situatën e...

“Po përjetojmë situatën më të vështirë në 30 vite”, Ahmetaj flet pa ‘doreza’

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, ndërkohë që tani është në detyrë për administratën e situatës me koronavirusin, e ka cilësuar këtë situatë si më...

Koronavirusi/Rama i beson Arben Ahmetajt postin e rëndësishëm

Kryeministri Edi Rama i ka përcaktuar një tjetër detyrë ministrit të Rindërtimit, Arben Ahmetajt. Mësohet se kreu i qeverisë ka vendosur që ta caktojë Ahmetajn...

Kalon fondi 8.7 mld lekë/ Ahmetaj: Gati ndërtimi i 3400 banesave individuale

Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj, tha se është gati ndërtimi i 3400 shtëpive individuale. Ai bëri me dije se fondi i ndarë është 8.7...

Tërmeti/ Rama zbulon detaje nga projekti me interes për shqiptarët (FOTO-VIDEO)

Në një konferencë për mediat, ku po prezantohen projektet dhe modelet e rindërtimit për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, kryeministri Rama...

1.15 mld euro/ Ahmetaj shpjegon skemën e shpërndarjes së fondeve

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj ka dhënë më shumë detaje në lidhje me shumën e mbledhur në Konferencën e Donatorëve. I ftuar në...

Të fundit

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...

Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Prej ditës së djeshme, transporti publik ka rifilluar punën në vendin tonë, ndërkohë epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka një thirrje për qytetarët. Ai bën...

Brataj: Nëse zbatohen këto masa, infeksionet do ulen për 3 javë

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thotë se rritja e rasteve me koronavirus ka ardhur për shkak të lirimit të masave. Në një intervistë për...

Si ta mbajmë shtëpinë të freskët gjatë verës, pa shumë kosto

Temperaturat e larta mbeten shqetësimi kryesor në stinën e verës! Shpeshherë ambienti brenda shtëpisë është më i nxehtë se ai jashtë dhe krahas kondicionerëve, ka...

Një tjetër rast pozitiv në radhët e politikanëve të Kosovës

Një tjetër politikan nga Kosova ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Bëhet fjalë për ish-ministrin e Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku nga radhët e LDK-së. Lajmin e ka...