E mërkurë, 20 Janar, 2021
4 C
Tirana

“I ndërtoj unë, se ju s’i bëni dot”, Valteri vë përpara përgjegjësisë Ahmetajn

Deputeti Halit Valteri është shprehur i shqetësuar sot në Kuvend, se asnjë nga shtëpitë e dëmtuara nga tërmeti nuk është ndërtuar. Gjatë seancës së sotme plenare, deputeti u shpreh se ai nuk ka ardhur për show në Kuvend, por për të kërkuar llogari për strehimin e shqiptarëve. Valteri u tregua mjaft i prerë në fjalën  tij, ndërsa tha se aktualisht jemi në projektin 3D, ndonëse po bëhet një vit gati nga tërmeti shkatërrimtar që shkaktoi viktima, të lënduar dhe dëme të konsiderueshme materiale.

“Ju falenderoj. Folët për shpërndarje buxheti, për projekte, thatë se sot keni filluar. Shikohet se në Tiranë merret leje, dhe në disa muaj e shikon kullën në kat të 13 ndërsa ne për 1 vit jemi akoma të projekti 3 D.

Asnjë nga shtëpitë nuk është ndërtuar. Më shumë kanë ndërtuar Elvis Naçi, Ahmed Kalaja dhe Arbër Hajdari, se sa qeveria me 1.2 miliardë dollarë.

Ju nuk e dini se sa pallate sot janë në gjendje të pabanueshme. Në Durrës janë 3 mijë e 300 banesa të pabanueshme, kjo shifër nuk ka ndryshuar që sot e 1 vit me parë.

Në Tiranë e në Lezhë po ashtu, bilanci është i njëjtë. Ma jepni mua se i ndërtoj unë, se ju nuk po i ndërtoni dot, të tjerët po ndërtojnë shtëpi me para borxh dhe ju nuk po i bëni dot.

Ai me siguri nuk e di shifrën, se ata që ja çojnë nuk ja çojnë të sakta. Nuk po vij këtu të bëj show, as të zihem me Ben Ahmetaj. Po vij që t’ju them dilni rrugëve dhe shihni çfarë hallesh kanë njerëzit. Ju keni ngatërruar detyrat, në vend që ti shërbeni shqiptarëve keni detyrë ti zhvasni”, tha deputeti.

Lexo edhe :   Murrizi: Parlamentit të çadrës po i vjen fundi, PS me LSI bëjnë merkato dimri
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...