E diel, 27 Shtator, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

Arben Ahmetaj

Investigimi bombë për politikën pas plehrave/ Lidhjet e Arben Ahmetajt me biznesmenin në hije të inceneratorëve

Nga Aleksandra Bogdani dhe Besar Likmeta – BIRN Në një pasdite vere me shi më 16 korrik 2017, ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj dhe tre burra...

Ekonomia reale përballë baltës së përditshme të opozitës

Nga: Arben Ahmetaj  Që nga fillimi i këtij viti ekonomia botërore po përballet me një recesion të paprecedentë, jo vetëm në magnitudë, por edhe në...

“Do paguajmë të gjithë banorët”/ Rama: Nis dhënia e granteve në Tiranë

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se ka nisur shpërndarja e granteve për banesat e dëmtuara në Tiranë, nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai theksoi se...

“Një qytezë e të ardhmes”, Rama inspekton nisjen e punimeve për projektin e shumëpritur

Kryeministri Edi Rama dhe ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, kanë inspektuar lagjen e re të Rindërtimit në Fushë- Krujë. Rama shprehet në një postim në...

Shpërthen eksperti i ekonomisë ndaj Ahmetajt: Thyeni qafën, s’keni mbajtur premtimin

Përplasje të forta janë krijuar mbrëmjen e sotme mes ministrit të Rindërtimit Arben Ahmetaj, dhe ekspertit të ekonomisë Dritan Shano. Teksa po flisnin për krizën...

Ahmetaj: Borxhin e 2020-ës e morëm për të larë atë të 2010-ës

Ministri Arben Ahmetaj është shprehur se borxhi i marrë së fundmi, Eurobondi prej rreth 650 milionë euro, është për të shlyer borxhet e qeverisë...

“Të përfundojë para 26 nëntorit”/ Nis ndërtimi i shkollës së parë në Fushë Krujë

Kryeministri Edi Rama bashkë me ministrin e Rindërtimit, Arben Ahmetaj kanë qenë të pranishëm sot në Derven të Fushë-Krujës, aty ku ka nisur për...

Ahmetaj: 9 qershori tregoi mbështetjen e ndërkombëtarëve për Shqipërinë

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj deklaroi se që nga viti 2010 është rritur besimi i bankave ndaj Shqipërisë. Në një konferencë për mediat, Ahmetaj tha...

Plani ekonomik kombëtar/ Ahmetaj: Zero tatim-fitimi për biznesin e vogël deri në vitin 2029

Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj ka prezantuar sot planin kombëtar 2030 për ekonominë. Në një deklaratë për mediat, Ahmetaj tha se të gjitha bizneseve të...

Qeveria merr 4 vendime për Rindërtimin/ Ahmetaj: Sot nis programi i granteve për Shijakun

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka deklaruar se qeveria ka marrë katër vendime për procesin e rindërtimit. Përmes një deklarate për mediat, Ahmetaj bën me...

Të fundit

“Në rrezik nga pandemia”/ Ministri spanjoll paralajmëron masa më të ashpra

Qeveria spanjolle ka paralajmëruar shtim masash në Madrid, duke e cilësuar si tepër të rrezikshme situatën nga pandemia. Të premten, autoritetet në Madrid vendosën të...

Aksident në Berat/ Mjeti me të cilin udhëtonin dy vajza i pret rrugën Volkwagen-it

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në dalje të qytetit të Beratit, teksa një automjet tip Benz është përplasur me një makinë tip...

Kryeministri i emëruar i Libanit largohet nga posti

Moustapha Adib nuk ishte në gjendje të formojë një qeveri të re për të zëvendësuar qeverinë që dha dorëheqjen pas shpërthimit vdekjeprurës masiv në...

Ajo që ndjen dhe ajo që ëndërron Berisha

Nga Mero Baze Sali Berisha ka një ndjenjë dhe një ëndërr për këto zgjedhje. Ndjenja është se Edi Rama do t’i vjedhë zgjedhjet, kurse ëndrra...

Biznesi me shëndetin: Ja sa fitojnë kompanitë e prodhimit të ilaçeve

Të gjithë mezi po presin daljen e vaksinës së duhur kundër Covid-19. Por pandemia ka nxitur edhe akuza ndaj industrisë farmaceutike, se ajo është...