E martë, 14 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

Arben Ahmetaj

Ahmetaj: Në 21 maj do shohim numrin e të papunëve

Ministri Arben Ahmetaj, në një intervistë në emisionin “Real Story”, tha se muaji prill ka shkaktuar një shok ekonomik, pasi janë mbi 9 mijë...

Ahmetaj iu prezanton donatorëve planin për rindërtimin

Ministri i Shtetit për Rindërtim, Arben Ahmetaj iu ka prezantuar donatorëve planin e deritanishëm për ecurinë e procesit të rindërtimit. Gjatë një videokonference, Ahmetaj iu...

COVID-19/ Ahmetaj: Ja sa parashikohet dëmi ekonomik që do të pësojë Shqipëria

Ministri Arben Ahmetaj në emisionin “Opinion” rrëfeu se dëmi ekonomik që do të pësojë Shqipëria si pasojë e COVID-19, parashikohet të jetë më shumë...

Margariti prezanton planin e rindërtimit të Krujës, pas dëmeve nga tërmeti

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ka prezantuar sot planin e rindërtimit të Bashkisë së Krujës, e cila është ndër zonat më të prekura nga...

Debati për pensionet/ Ahmetaj: Nuk do të ulen, por do rriten

Ministri përgjegjës për zbatimin e planit ekonomik anti-koronavirus, Arben Ahmetaj ka deklaruar se pensionet nuk do të preken. Gjatë fjalë së tij në Kuvend, Ahmetaj...

U dëmtua nga tërmeti i 26 nëntorit, nis shembja e gjimnazit “Sami Frashëri”

Paraditen e sotme ka nisur shembja e godinës së gjimnazit “Sami Frashëri” në Tiranë, e cila u dëmtua nga tërmeti i 26 nëntorit. Disa...

22 mijë familje jashtë asistencës sociale futen në paketën financiare

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, në një deklaratë nga foltorja e Kuvendit tha se familjet në nevojë që për arsye të pikëzimit...

“Rënie të ekonomisë në mars-prill”, Ahmetaj: Kursi i këmbimit valutor është stabilizuar

Koordinatori për Situatën Ekonomike të COVID-19, Arben Ahmetaj ka pohuar se pandemia e ka goditur thellë ekonominë shqiptare. Në një lidhje me Skype me News24,...

Paketa e zgjeruar/ Ahmetaj: Të gjitha pagesat do të kryhen brenda datës 5 Maj

Koordinatori për Situatën Ekonomike të COVID-19, Arben Ahmetaj ka sqaruar më me detaje paketën e zgjeruar të bërë publike më herët nga kryeministri Rama. I...

Ahmetaj letër ministrave të Ekonomisë në rajon dhe BE: Bashkëpunoni me kompanitë fason në Shqipëri

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj i ka bërë letër zyrtare ministrave të Ekonomisë në BE dhe Ballkan Perëndimor. Përmes një postimi në Facebook,...

Të fundit

Pandemia/ Austria pezullon fluturimet me Kosovën

Austria ka pezulluar fluturimet me Kosovën deri më 31 korrik, për shkak të infektimeve masive me COVID-19. Ambasada e Kosovës në Vjenë njofton se...

Policia “shtrëngon” rripin, nis monitorimin me 32 dronë nga toka e ajri (VIDEO)

Për të parandaluar kultivimin e kanabisit, Policia e Shtetit njofton se ka intesifikuar kontrollet e territorit nga toka dhe ajri. Plot 123 grupe kontrolli...

U konfirmua pozitiv javën e kaluar, si shfaqet gjendja shëndetësore e Isa Mustafës

Zyrtarja e marrëdhënieve me publikun në LDK, Gentiana Azemi, shprehet se gjendja e Isa Mustafës është shumë e mirë. “Gjendja e kryetarit Mustafa është shumë...

I shiti SHBA-së informacione për programin e raketave, ekzekutohet spiuni iranian

Një shtetas iranian është ekzekutuar, me akuzën se ishte spiun i CIA-s. Lajmin në fjalë e ka përcjellë zëdhënësi i Ministrisë së Drejtësisë në...

Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë një shtet

Nga Spartak Ngjela Duhet të bëhemi të ndërgjegjshëm për një gjë: Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë një shtet. Vetëm ky bashkim i nxjerr shqipëtarët...