E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Etiketa

Anila Denaj

BERZH-i 100 milion € kredi për depozitat e Agjencisë Shqiptare të Sigurimeve

Për të forcuar stabilitetin e sektorit bankar lokal dhe për të rritur besimin e klientit, Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) po siguron...

”Bëj vetëm makarona”/ Kush është ministrja e Ramës që nuk di të gatuajë

Ministrja e Financave, Anila Denaj ka zbuluar ditën e sotme se ajo nuk di të gatuajë, dhe e vetmja gjë që di të bëjë...

Meta-Denajt: Mos penalizoni Vlorën, zhbllokoni fondet e investimeve në rrugë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur shkresës dërguar në adresë të tij nga ministrja e Financave Anila Denaj, lidhur me për Projektin...

Taksat, Denaj: 97% e shqiptarëve paguajnë më pak se më parë

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj tha se 97% e shqiptarëve paguajnë më pak taksa se 7 vite më parë. Sipas saj, kjo pjesë...

Skeda/ Ja pasuria që zotëron Ministrja e Financave, Anila Denaj

Anila Denaj u zgjodh Ministre e Financave dhe Ekonomisë në dhjetor 2018, pas një vale ndryshimesh që përfshiu kabinetin e kryeministrit Edi Rama si...

”Presidenti gabon”/ Denaj-Metës: Nesër do të përgjigjem me fakte kokëforta

Ministrja e Financave, Anila Denaj ka reaguar pas konferencës që mbajti Presidenti i Republikës Ilir Meta ditën e sotme, për marrëveshjen e huasë me...

Ministrja Denaj tregon se kush do të përfitojë rritje pagash në vitin 2021

Ministrja e Financave, Anila Denaj, ka treguar në emisionin Top Talk në Top Channel, se janë tre kategori në shëndetësi që do të përfitojnë...

Denaj: Vitin tjetër do të kemi rritje ekonomike 10.6%. Ekspertja e kundërshton

Tërmeti i 26 nëntorit dhe më pas pandemia e Covid-19 shkaktuan një goditje të ekonomisë shqiptare, dhe vuri në pah mos-përgatitjen e duhur të...

Denaj: Shqiptarët nuk kanë ku t’i harxhojnë paratë për shkak të pandemisë

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj ka folur për buxhetin e vitit 2021. E ftuar në emisionin “Open”, ministrja është përplasur me pedagogen...

“Jam karantinuar”, infektohet një tjetër ministre e rëndësishme

Koronavirusi ka hyrë tashmë edhe në kabinetin qeveritar. Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, njofton se është infektuar me COVID-19. Sikundër ndodh në...

Të fundit

Teknologji/ Si transferohen numrat nga Android në iPhone shumë thjesht

Si transferohen numrat e regjistruar nga Androidi në iPhone duke përdorur një adresë e-maili në Google 1-Së pari sigurohu që kontaktet tuaja të jenë të...

Dorëheqja e Ruçit/ Zheji: E largoi Rama

Analisti i njohur, Artur Zheji deklaroi se kryeministri Edi Rama e largoi kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi nga Partia Socialiste, për të patur një...

Bie miti: Sipas FBI-së edhe kriptomonedhat janë të identifikueshme

Javën e kaluar, Departamenti amerikan i Drejtësisë, njoftoi se kishte zbuluar dhe konfiskuar pothuajse gati të gjitha bitcoin-et që ishin paguar në formën e...

10 shprehje nga Servantes, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Mos u lut kurrë për diçka që ke mundësi ta fitosh". "Të vërtetën tërhiqe sa të duash, ajo kurrë nuk këputet dhe gjithmonë del mbi...

Kosova padit Malin e Zi, kërkon kthimin e 4.500 metrave katrorë në Budva

Ministria e Drejtësisë së Kosovës ka paditur Komunën e Budvës dhe kompaninë “Sunraf Beach Properties”, duke kërkuar kthimin e rreth 4,500 metrave katror pronë...