Politikë

Nuk dogjën mandatet, Basha ironizon deputetët: Mollë të kalbura të blera nga Rama


               Publikuar në : 22:18 - 22/08/19 Enno

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur rreth vendimit që opozita mori në shkurt, për të djegur mandatet në masë.

Në një intervistë për ‘Syri.net’, Basha sulmoi të vetmit deputetë që nuk pranuan të lënë karriget, dy deputet e PD-së, Rudina Hajdarin dhe Myslym Murrizin, si dhe deputetin e LSI-së, Lefter Kokën.

Sipas Bashës, këta 3 deputetë janë blerë nga Rama, teksa i ironizoi ata duke bërë një krahasim me një shprehje popullore.

“Në një shportë me mollë korbi qëmton mollët e kalbura, por kështu vetëm sa i rrit vlerën shportës”, tha Basha.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT