E premte, 15 Janar, 2021
9 C
Tirana

Denaj: Shqiptarët nuk kanë ku t’i harxhojnë paratë për shkak të pandemisë

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj ka folur për buxhetin e vitit 2021. E ftuar në emisionin “Open”, ministrja është përplasur me pedagogen Zana Guxholli.

Teksa po flisnin për depozitat e qytetarëve shqiptarë në një kohë kur vendi është përfshirë nga pandemia, Denaj është shprehur se shqiptarët nuk kanë ku t’i harxhojnë depozitat e tyre për shkak të pandemisë.

Pjesë nga bidesa

Zana Guxholli: Është buxheti i borxhit më të madh ndonjëherë.

Anila Denaj: Unë një skenar kam përgatitur. FMN thotë 5%. E mbështesni këtë fakt?

Zana Guxholli: Tek investimet publike. PPP janë një element. Pse nuk flisni rritje ekonomike kur kemi pasur 13% rritje ekonomike?

Anila Denaj: E kuptoj emocionin tuaj.

Zana Guxholli: Jo ju keni emocion se jeni në qeveri. Unë kam 41 vjet që jap leksion. Shqiptarët nuk kanë depozita, e kanë mendjen në spitale, në shpenzime. Nuk kanë mjaftueshëm depozita. 

Anila Denaj: Po ku do t’i harxhojnë depozitat në kohë pandemie.

Zana Guxholli: Po t’i kenë njëherë pastaj t’i harxhojnë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbytjet ‘mollë sherri’, Rama: Meta është në hall, se ndihmoj dot

Rama i ka kthyer përgjigje Metës sa i takon përmbytjeve. Kujtojmë këtu se presidenti Ilir Meta kërkoi reagim të shpejtë nga qeveria dhe jo...

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....