E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

zaev

“Mini-shengeni” jofunksional pa të gjitha shtetet, i destinuar të dështojë

Derisa kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mbështet nismën për “Mini-Shengenin” ballkanik, duke e vlerësuar si shumë të mirë për lëvizjen e njerëzve...

Pas takimit me Ramën dhe Vuçiç, reagon Zaev

Kryeministri në largim i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka reaguar pas takimit në Tiranë me Edi Ramën dhe Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç. Në...

Deklarata e fortë e Zaev: Jam maqedonasi i parë që lufton hapur për shqiptarët

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka bërë një deklaratë të fortë, duke thyer shumë tabu . Ai ka thënë se është i...

Zaev: Po thyhem nga brenda

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev në një intervistë për “New York Times” theksoi se bllokimi i zgjerimit të BE-së mund të shkaktojë...

“Po krijojmë një Ballkan të ri, jo Jugosllavi të re”

Liderët e Ballkanit Perëndimor në Ohër të Maqedonisë së Veriut diskutuan iniciativat për thellimin e bashkëpunimit ekonomik përmes lëvizjes së lirë të njerëzve e...

Samiti i Ohrit/ Zbulohet kush është zyrtarja që shoqëron Ramën

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në Facebook një video nga takimi në Ohër, me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe...

Rama në Ohër, publikon fotot krah Vuçiç dhe Zaev

Në prag të samitit për zbatimin e katër lirive të BE, që do të mbahet nesër në Ohër, kryeministri Rama është takuar pasditen e...

Zaev flet për Gruevskin: Askush nuk mund t’i shmanget dënimit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev përgjatë një deklarate mediatike ka theksuar se askush nuk mundet përjetë t’i shmanget drejtësisë. Sipas tij, herët a...

Vuçiç zhvillon bisedë telefonike me Ramën dhe Zaev-in

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç bisedoi përmes telefonit me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe atë të Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, lidhur me përgatitjet...

”Financial Times”: Rama dhe Zaev paralajmërojnë BE pas shtyrjes së negociatave

Shqipëria dhe MV përballen me rrezikun e rritjes së nacionalizmit dhe shkatërrimin e reformave ekonomike, pasi Bashkimi Europian ua mbylli derën për një kohë...

Të fundit

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...

Euro prek nivelin më të ulët që nga gushti 2019

Euro e nisi javën me rënie të mëtejshme ndaj lekut. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, monedha europiane u këmbye me...

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...