E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

zaev

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit

Ngjarjet kryesore në rajon 1-Rama, Vuçiç e Zaev dalin me deklaratë të përbashkët: BE dështoi me mbajtjen e konferencës ndërqeveritare, të na mbështesë me projekte...

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit

“Tirana Today” po ju sjell titujt kryesorë të zhvillimeve në rajon në 24 orët e fundit 1- Vendimi i BE, Zaev flet në krah të...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut kapet pa kaskë në motoçikletë, gjobitet me 50 euro

Tre zyrtarë të Maqedonisë së Veriut janë ndëshkuar me masë administrative, pasi nuk respektuan rregullat e qarkullimit. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, zv....

Arrihet marrëveshje mes LSDM-së dhe BDI-së për qeverinë e re

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, shprehet se është arritur marrëveshja mes LSDM-së dhe BDI-së për qeverinë e re për 4 vitet e ardhshme. Pas takimit...

Zaev merr mandatin për formimin e qeverisë së re

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka marrë sot mandatin për formimin e Qeverisë së re, pak kohë pasi koalicioni i udhëhequr nga ai doli...

“Sot fitoi e ardhmja”, Zaev shpall fitoren

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev shpalli fitore të koalicionit “Mundemi” në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut. “Me një avantazh bindës dhe të...

“Hyj në këtë punë!” Në përgjimet e reja të Zaev përmenden 6 milion euro

Një audio-përgjim i ri në kohëzgjatje prej 12 sekondash është publikuar në internet, në kanalin e YouTube të quajtur “Zoki Zhvatësi”. Në xhirimin e shkurtër...

Maqedonasit bashkohen kundër të pasurit një kryeministër shqiptar

Lideri socialdemokrat në Maqedoninë e Veriut, Zoran Zaev, ka ritheksuar se nuk do ta pranojë kushtin e BDI-së për kryeministër shqiptar. Gjatë një debati televiziv...

Zaev: Ne duhet ta sjellim Evropën në Ballkan, në secilin nga vendet tona

Në intervistën ekskluzive me “DW”, kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev mbron projektin e debatuar të Mini Shengenit mes Shqipërisë, Serbisë e Maqedonisë...

“Mini-shengeni” jofunksional pa të gjitha shtetet, i destinuar të dështojë

Derisa kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mbështet nismën për “Mini-Shengenin” ballkanik, duke e vlerësuar si shumë të mirë për lëvizjen e njerëzve...

Të fundit

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...

Samiti i fundit i BE-së për “makinën e kompromisit” Angela Merkel

Një video që zgjati dy orë e gjysmë me imazhe nga çastet më interesante të samiteve të BE-së me një kolonë muzikore me piano....