E diel, 9 Gusht, 2020
35 C
Tirana

“Hyj në këtë punë!” Në përgjimet e reja të Zaev përmenden 6 milion euro

Më të lexuarat

Pronari i hotelit në Tushemisht nxjerr emrat e dy autorëve të atentateve

Pronari i hotel “Voloreka” në Pogradec, Jetmir Muçllari, ka dhënë emra konkretë se cilët beson ai se fshihen pas dy atentateve në hotelin e...

Pandemia në vend/ Pipero: E them me sinqeritet se jemi të lodhur

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero foli së fundmi për ngarkesën e madhe në spitalin e sëmundjeve infektive, si pasojë e koronavirusit. “E them me sinqeritet se...

Dy atentate në pak ditë në hotelin në Tushemisht, pamjet e kamerave nga atentati i parë

Pronari i hotelit në Tushemisht, Jetmir Muçllari, ku u regjistruan të shtëna me breshëri mëngjesin e sotëm, ka qenë në shënjestrën e një tjetër...

Pandemia/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 124 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri ndërsa 4...

6 persona ndërrojnë jetë në Shqipëri! Ja sa raste të reja u regjistruan

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 6 persona në Shqipëri si pasojë e koronavirusit ndërsa...

Ekzekutimi i 27-vjeçarit dyshohet të ketë qenë gjakmarrje, ja çfarë gjeti policia në vendngjarje

Zbardhen detaje të reja lidhur me ngjarjen e rëndë që u regjistrua sot në Vaun e Dejës, ku një 27-vjeçar u gjet i pajetë...

“Objektivi i atentatit ishte djali im”/ Flet pronari i hotelit në Tushemisht

Pronari i hotelit në Tushemisht, Jetmir Muçllari, që iu bë atentat me armë zjarri dy herë brenda javës, ka dhënë një prononcim për mediat. Ai...

Pandemia/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 135 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri ndërsa ka...

Pasuria marramendëse e Behgjet Pacollit

Ish zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Bazuar në deklarimin e tij, ai ka pasuri në vlerë qindra miliona euro....

“Fushata të shtrenjta për të hedhur dyshim”, mesazhi i fortë i Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim së fundmi ka përcjellë një mesazh të fortë përmes një postimi në rrjetin social Twitter. Kim shkruan se...

Një audio-përgjim i ri në kohëzgjatje prej 12 sekondash është publikuar në internet, në kanalin e YouTube të quajtur “Zoki Zhvatësi”.

Në xhirimin e shkurtër dëgjohet zëri i ish-kryeministrit Zoran Zaev që përmend një shumë prej 6 milion eurosh duke thënë se “hyj në këtë punë”.

“Në një periudhë u paraqit edhe ai Vasko, vëllai i Dimishkovës. Më dha këshilla, çka të bëj, më kërkon para, domethënë ai do të thotë 6 milion euro, them në rregull, hyj në këtë punë”, janë fjalët e transkriptuara në këtë bisedë të përgjuar, sipas “Klan Macedonia”.

Socialdemokratët përmes një reagimi kanë akuzuar VMRO-DPMNE-në se kanë montuar këtë bisedë.

Sipas LSDM-së, në këtë bisedë Zaevi refuzon marrjen e rryshfetit dhe hyn në luftë me krimin dhe korrupsionin.

Lexo edhe :   VIDEO/ Objekte të çuditshme fluturojnë mbi rrethinat e Tiranës

Ndërkaq, në YouTube janë publikuar edhe katër audio-përgjime të reja ku protagonist paraqitet lideri i opozitës Hristijan Mickoski.

Thuhet se përgjimet janë bërë gjatë një takimi me deputetët e përjashtuar të VMRO-DPMNE-së që votuan ndryshimet kushtetuese në Maqedoninë e Veriut, shkruan “opinion.al”.

Në këto përgjime të cilësuara “bomba”, dëgjohet se si Mickoski u sqaron atyre se përse nuk duhet të votojnë për Ligjin për Prokurorinë Publike, që do të mundësonte hetimet e ish-PSP-së të kalojnë në Prokurorinë e rregullt.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si të ulim stresin gjatë pandemisë

Ndërkohë që vazhdon pandemia e COVID-19, izolimi i detyrueshëm, distancimi fizik dhe problemet e tjera janë duke lënë pasojat e tyre tek niveli i...

Rrjeti i njohur social shpreh interes për blerjen e TikTok-ut

Kompania “Twitter Inc” i ka shprehur interesin kompanisë kineze “ByteDance” për të blerë operacionet në SHBA të aplikacionit “TikTok”, bënë të ditur për agjencinë...

Lacio po punon për shqiptarët, Muriqi dhe Kumbulla objektivat kryesorë

Lacio vazhdon të këmbëngulë për futbollistët shqiptarë! Italiania “Gazzetta dello Sport“ i ka kushtuar një artikull të plotë faktit se drejtori sportiv i saj po...

6 persona ndërrojnë jetë në Shqipëri! Ja sa raste të reja u regjistruan

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 6 persona në Shqipëri si pasojë e koronavirusit ndërsa...

Protestat në Liban, jep dorëheqjen ministrja: Nuk përmbushëm detyrën tonë

Libani është përfshirë nga protesta të dhunshme pas shpërthimit të fuqishëm i cili i mori jetën 150 personave në Beirut. Ndërkohë, mësohet se protestat kanë...