Kryesore

Samiti i Ohrit/ Zbulohet kush është zyrtarja që shoqëron Ramën


               Publikuar në : 21:05 - 09/11/19 M S

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në Facebook një video nga takimi në Ohër, me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Gjatë videos shihet qartë se Rama takon dy liderët, dhe njofton se janë të ftuar të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor.

“OHËR – Në takimin e mirëseardhjes së Kryeministrit Zaev në vigjilje të Samitit të Ohrit nesër, ku janë të ftuar të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor si edhe partnerët nga Brukseli, Banka Europiane për Rindërtim e Zhvillim, Banka Botërore dhe Banka Europiane e Investimeve”.

Në takimin informal është diskutuar bashkëpunimi ekonomik, si dhe lëvizja e lirë e mallrave dhe njerëzve në Ballkan.

Samiti po ndiqet nga afër edhe nga Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu.

Në agjendën e këtij takimi do të jetë një mbledhje pune që do të mbahet të dielën.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT