Politikë

Rama në Ohër, publikon fotot krah Vuçiç dhe Zaev


               Publikuar në : 18:39 - 09/11/19 M S

Në prag të samitit për zbatimin e katër lirive të BE, që do të mbahet nesër në Ohër, kryeministri Rama është takuar pasditen e sotme me homologun e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Në qendër të takimit do të jenë marrëveshjet e bashkëpunimit rajonal mes vendeve, dhe minishengeni Ballkanik.

Takimi i tre liderëve të Ballkanit do të mbahet në orën 12:00, dhe më pas do të ketë një konferencë shtypi.

“Brenda nëntorit fillon furtuna mbi foletë e krimit dhe korbat e KÇK. Tani për Ohër ku nisin sot takimet për marrëveshjet e bashkëpunimit rajonal. Dhe nesër bëhet mbledhja e radhës, ku janë ftuar të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor + partnerët europianë të nismave rajonale”, shkruan Rama në Twitter.

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT