E shtunë, 21 Maj, 2022
17.5 C
Tirana

Etiketa

Yzberisht

Aksidentohet furgoni i shkollës, nxënësit e mësuesja përfundojnë në spital

Një furgon shkolle që transportonte nxënës, është përplasur me një mjet tjetër në zonën e Yzberishtit në Tiranë. Në aksident janë përfshirë mjeti furgon...

Tiranë/ I vihet tritol një servisi celularësh në Yzberisht

Mbrëmjen e djeshme ka shpërthyer një sasi tritoli, në një servis celularësh në Yzberisht, por fatmirësisht raportohet vetëm për dëme materiale. Ngjarja është raportuar në...

Aksident në Yzberisht, makina përplas dy këmbësorë

Mbrëmjen e djeshme, një aksident ka ndodhur në Yzberisht, ku dy persona kanë mbetur të plagosur. Automjeti tip “Golf” ka devijuar në rrugë nga shpejtësia...

Po pinte kafe në Yzberisht, policia arreston grabitësin e argjendarisë

Policia ka arrestuar autorin e grabitjes së ndodhur mesditën e sotme në qytetin e Elbasanit. Raportohet se autori i grabitjes së argjendarisë është Astrit Thaçi,...

Shpërthimi në byrektoren në Tiranë, pronarja ka pësuar shembje nga rrëzimi

Zbardhen detaje të tjera në lidhje me shpërthimin në byrektoren në Tiranë mëngjesin e sotëm. Si pasojë e shpërthimit kanë mbetur të plagosura bashkëpronarja e...

Shpërthimi në byrektoren në Tiranë, policia jep detajet

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në orët e para të mëngjesit ditën e sotme në Tiranë. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në rrugën...

Plagosën të riun, pranga 24-vjeçarit. Policia tregon çfarë ndodhi mbrëmë në Tiranë

Zbardhet ngjarja e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Yzberisht, ku mbeti i plagosur një person. Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale D. V., 24...

Mashtrimi me 2 pallate, në pranga ish-kreu i komunës Kashar dhe 4 të tjerë

Shkon në pesë numri i personave të arrestuar për tjetërsim pronash me anë të falsifikimeve lidhur me ndërtimin e dy pallateve në zonën e...

Punime në nënstacionin e Kasharit, ndërpritet energjia në Yzberisht

Zona e Yzberishtit do të mbetet pjesërisht pa energji elektrike, konkretisht nga ora 10:00 deri në 12:30. Sipas OSHEE, shkak i ndërprerjes janë punimet në...

Yzberisht, që prej 25 qershorit banorët paguajnë ujin që s’duket gjëkundi (FOTO+VIDEO)

Banorët e Yzberishtit ankohen se që pas 25 Qershorit, ditën kur dolën në votime, në rubinetet e tyre nuk rrodhi më ujë. Ata thonë...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...