E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Punime në nënstacionin e Kasharit, ndërpritet energjia në Yzberisht

Zona e Yzberishtit do të mbetet pjesërisht pa energji elektrike, konkretisht nga ora 10:00 deri në 12:30.

Sipas OSHEE, shkak i ndërprerjes janë punimet në nënstacionin e Kasharit, ku do të ndërhyhet për ndërrimin e telave  pasi janë dëmtuar.

Punimet janë në kabinën që furnizohet nga nënstacioni i  Kasharit, ndërsa zëvendësimi i telave është i nevojshëm për përballimin e ngarkesës së rrjetit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...