E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Tiranë/ I vihet tritol një servisi celularësh në Yzberisht

Mbrëmjen e djeshme ka shpërthyer një sasi tritoli, në një servis celularësh në Yzberisht, por fatmirësisht raportohet vetëm për dëme materiale.

Ngjarja është raportuar në rrugën “Thoma Goxhaj”, rreth orës 23:30, ku janë shkaktuar vetëm dëme të vogla materiale.

Servisi është në pronësi të një personi me inicialet E.D, ndërsa për momentin nuk bëhen me dije të tjera detaje, mbi rrethanat e ngjarjes.

Shërbimet e policisë dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje, dhe po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorit, si dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...