E shtunë, 30 Maj, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

Xhaçka

Ministrja Xhaçka tregon kur do ndërhyhet me ujë dhe gaz lotsjellës

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka inspektuar nga afër punën e Forcave të Armatosura, që kanë zbritur sot në terren për të parë nëse...

“Paçi uratën, Zoti ju ndihmoftë”, shpërndahen ushqime derë më derë (VIDEO)

Reagimi i shpejtë nuk është shenjë paniku, por shenjë mençurie! Nëse ne të gjithë i mbajmë këto masa, do të mbrojmë Shqipërinë nga përhapja...

Përfundon “Albanian Effort 19”, Xhaçka: Stërvitje të tilla ndërtojnë fuqinë e Aleancës

“Albanian Effort 19” mblodhi në Bizë rreth 800 efektivë nga Shqipëria, SHBA, Mbretëri e Bashkuar, Turqia, Kroacia, Polonia, Italia, Gjermania, Bullgaria, Mali i Zi,...

Shqipëria merr drejtimin e SEDM, Xhaçka: Dyer të hapura për një rajon më të sigurtë

Pak ditë pas zyrtarizimit të drejtimit nga Shqipëria të Ministerialit të Mbrojtjes së Evropës Juglindore (SEDM), në Tiranë u mbajt mbledhja e parë e...

Xhaçka bën bilancin: 324 vatra zjarri në mbarë Shqipërinë

Së fundmi Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social Facebook lidhur me zjarret në vend. “Pavarësisht punës së jashtëzakonshme...

Berlin/ Xhaçka e ftuar në ceremoninë për presidenten e re të KE-së

Me ftesë të veçantë të ministres së re të Mbrojtjes së Gjermanisë, Annegret Kramp-Karrenbauer, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, do të marrë pjesë sot...

Xhaçka pret kreun e Komitetit Ushtarak të NATO-s

Kreu i Komitetit Ushtarak të NATO-s gjeneral Sir Stuart Peach, zhvilloi një vizitë zyrtare në Tiranë. Gjenerali Peach i Forcës Ajrore të Mbretërisë së...

A mund të urdhërojë Presidenti ushtrinë të dalë në rrugë? Xhaçka e sqaron…

Presidenti është Komandant i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura, madje Ilir Meta në më shumë se një rast e ka përsëritur këtë.  Por në...

“As molotovi në shesh dhe as koka e opozitës në Presidencë”, ministrja paralajmëron Metën

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka dhënë vlerësimin e saj nga Burreli lidhur me vendimin e presidentit Ilir Meta për anulimin e 30 qershorit....

Xhaçka viziton banorët e fshatit Floq: Çdo shtëpi e shembur do të rindërtohet

Tërmetet e shumta në qarkun e Korçës kanë lënë një pjesë të mirë të njerëzve pa shtëpi. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka vizituar...

Të fundit

Konkurrencë e fortë për videot virale, sulmohet TikTok-u

TikTok-u, aplikacion për shpërndarjen e videove në internet, kryeson për momentin. Ky aplikacion shkarkohet dhe përdoret me ritme të shpejta në mbarë botën, nga...

Ngërçi fallco për reformën zgjedhore në pritje të “pazarit”

Nga: Mero Baze Reforma zgjedhore duket se ka hyrë në ngërç jo për shkak të ndonjë problemi serioz rreth rekomandimeve të OSBE/ODIHR, por për shkak...

 ‘Pashalimani’ do i jepej Turqisë?/ Ja çfarë thotë Ministria e Mbrojtjes

Një ditë më parë, mediat greke dhanë alarmin duke shkruar se kryeministri Rama ishte i gatshëm t’i jepte Turqisë bazën e Pashalimanit, për ta...

Trump merr vendimin e madh, ndërpret marrëdhëniet me OBSH-në

Pas një sërë përplasjesh me OBSH-në, presidenti amerikan Donald Trump ka marrë vendimin final, duke shkëputur marrëdhëniet. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

‘Godet’ Kim Mehmeti: Rilindasit do heqin plisin, tangat do i bëjnë veshje kombëtare

Publicisti i njohur Kim Mehmeti, ka analizuar zhvillimet që kanë ndodhur këto ditë. Në emisionin “Këndi i Kimit”, në Syri TV, Mehmeti tha se...
WhatsApp KONTAKTO TT