E martë, 14 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

Xhaçka

Xhaçka viziton banorët e fshatit Floq: Çdo shtëpi e shembur do të rindërtohet

Tërmetet e shumta në qarkun e Korçës kanë lënë një pjesë të mirë të njerëzve pa shtëpi. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka vizituar...

Përlotet Xhaçka, zbulon amanetin e fundit të major Tanushit

Shqipëria është sot në zi kombëtare në nder të majorit Klodian Tanushi i rënë në krye të detyrës gjatë një misioni në Letoni. Ministrja...

Tragjedia në Letoni, reagojnë presidenti Meta dhe ministrja Xhaçka

Një ngjarje e rëndë ndodhi sot në Letoni, ku nëntetarja Zarife Hasanaj humbi jetën në krye të detyrës, gjatë misionit në NATO. Hasanaj humbi jetën...

Xhaçka: S’ka plane për bazë ushtarake të SHBA-ve në Shqipëri

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka tha se nuk ka plan të afërt për vendosjen e një baze ushtarake të SHBA në Shqipëri. E ftuar...

“Për babanë tim laj gojën mirë kur të flasësh”, Xhaçka sherr me Murrizin

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka është përplasur sot në Komisionin e Sigurisë me deputetin e Partisë Demokratike, Myslim Murrizin. Ky i fundit e akuzoi Artur...

Xhaçka: Kapiten Meçollari figurë e lartë e FA. Është hakmarrje personale e Berishës

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka dalë para Komisionit të Sigurisë duke raportuar lidhur me grupin e negociatorëve me Greqinë. Ka qenë opozita që...

Xhaçka: ULP e Mjekësit do të prodhojë plumba për vendet e NATO-s

Ministria e Mbrojtjes, Olta Xhaçka në ka njoftuar sot lajmin se ministria që ajo drejton dhe qeveria kanë menduar se uzinat ushtarake të rivihen...

Të fundit

Dobësohen ndjeshëm Dollari dhe Franga, humbet mbi 1 pikë Paundi

Monedha evropiane vazhdon edhe këtë të martë të ruaj të njëjtat vlera sikurse dje duke u blerë sot me 123.7 lekë dhe duke u shitur me 124.3...

Manastirliu: Maska do bëhet e detyrueshme në ambientet e mbyllura

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bëri të ditur se shumë shpejt do të hyjë në fuqi vendimi për mbajtjen e maskës...

Vettingu në polici/ Lleshaj-Metës: Na sqaro ku i sheh rreziqet elektorale

Komisioni i Sigurisë Kombëtare rrëzoi dekretin e presidentit Meta, që ktheu për rishqyrtim ndryshimet në ligjin për Vettingun në Polici. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj,...

VIDEO/ Shkupi “pushtohet” nga flamujt shqiptarë një ditë para nisjes së votimeve

Maqedonia e Veriut po mban sot fazën e dytë të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ditën e sotme do të lejohen të votojnë vetëm të...

Aksident i rëndë në rrugën dytësore Durrës-Tiranë, humb jetën 30-vjeçarja

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në rrugën dytësore Tiranë-Durrës, në afërsi të City Park. Policia bën me dije se një 30-vjeçare...