E enjte, 1 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

veshjet

Prodhuesit përshtasin veshjet me standarde dhe masa anti-COVID-19

Prodhuesit shqiptarë të veshjeve kanë përshtatur linjat e tyre sipas kërkesave të reja të imponuara nga partnerët ndërkombëtarë, për shkak të situatës së koronavirusit....

Ruçi i bën vërejtje për veshjen, Gjuzi ‘shkel rregullat‘

Nuk janë të paktat rastet kur Kujtim Gjuzi është kritikuar për veshjen e tij. Gramoz Ruçi shpesh ia ka vënë në dukje kur ai...

Shqiptarët vishen me mallra turke e kineze

Shqipëria ka importuar rreth 1.1 miliardë lekë tekstile dhe këpucë nga Turqia në periudhën janar-shtator 2019. Referuar të dhënave zyrtare të INSTAT, rezulton se...

Bien çmimet e mallrave të importit, duhani dhe veshjet bëhen më të lira

Indeksi i Çmimeve të Importit në tremujorin e dytë 2019, shënoi ulje me 0,8 % krahasuar me tremujorin e dytë të vitit 2018 dhe...

“Falënderojmë Zotin”, Shkëlzen Berisha tallet me veshjen e Ramës

Veshja e kryeministrit Rama në ceremoninë e organizuar në Vlorë me rastin e Pavarësisë, ka shkaktuar reagime të shumta. Mes tyre, edhe atë të...

Video/Shtatë arsye pse femrat janë shumë të vështira për t’u kuptuar nga meshkujt

Femrat besojnë tek kursimi. Besojnë tek kursimi, por blejnë ndërkohë rroba të shtrenjta Blejnë rroba të shtrenjta, por ankohen gjithmonë se s’kanë asgjë për të veshur. https://www.youtube.com/watch?v=lQPPUw4m2dw Nuk...

Fotot/ Melania Trump thyen rekordet, një nga Zonjat më shik në histori

Në çdo dalje ajo kthehet në lajm. Edhe një xhaketë me një mbishkrim aspak racist, do komentohet deri në detaje, madje në jo pak...

S’do ta besoni/ Ja sa kohë shpenzojnë femrat në mëngjes, për veshjen e duhur

Është tipike e një femre kur thotë që nuk ka asgjë për të veshur, ndërkohë që dollapi është plot. Ndonëse ato kanë shumë mënyra...

Video/”Mua nuk më eksiton mishi…”, Nano: Ilda më vulgare se veshjet

Monologu i analistit dhe gazetarit Mustafa Nano në emisionin e tij “Provokacija” për moderatoret sportive Bora Zemani dhe Ilda Bejleri ka shkaktuar reagime të...

Foto/Abuzimi me veshjet, do mbeteni me gojë hapur!

Njerëzit kujdesen për pamjen e tyre, duke filluar që nga kohërat e lashta. Por industria e modës është gjithnjë në zhvillim. Njerëzit tashmë kanë...

Të fundit

Shtohen tensionet/ Erdogan ashpërson tonet: Armenia shtet hajdut, ata që e mbështesin do të japin llogari

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka paralajmëruar Armeninë se do të japë llogari për luftën ndaj Azerbajxhanit. Teksa ka marrë fjalën në parlament,...

Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë, autoritetet ngrenë alarmin për vullkan

Greqia vijon të goditet nga tërmetet. Por frika është shtuar edhe më tej pas alarmit për vullkan. Një tërmet i fortë me magnitudë 5.2...

“Bojkotoni çdo mbledhje, PS ka sjellë një draft hileqar”, Rudina Hajdari i bën thirrje opozitës

Deputetja Rudina Hajdari, teksa e ka cilësuar draftin e PS hileqar që nuk hap listat 100%, u ka bërë thirrje kolegëve opozitarë të mos...

Këshilli Politik/ Gjiknuri: Duan të shkaktojnë kaos, të imponosh konsensus është tallje

Ka përfunduar pas 2 orë e 30 minutash mbledhja e Këshillit Politik. Përfaqësuesi i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, tha se opozita duke mos pranuar...

“Mirë që na ngordhi gomari, por s’të lejnë as mizat rehat. Por tallin ingranazhin me ne”, Renis Gjoka reagon pas deklaratës së Klosit

Deklarata e bujshme e ministrit Klosi ka marrë shumë vemendje, pasi ai pohonte se valët e muzikës arrijnë që të përhapin koronavirusin. Shumë artistë kanë...