E mërkurë, 8 Prill, 2020
23 C
Tirana

Ruçi i bën vërejtje për veshjen, Gjuzi ‘shkel rregullat‘

Lexo edhe ...

Greqia regjistron 2 viktima të tjera nga koronavirusi

Brenda 24 orëve të fundit, në Greqi kanë humbur jetën edhe 2 persona të tjerë nga koronavirusi. Sipas autoriteteve shëndetësore, numri i viktimave të shënuara...

Anna Wintour, djali im mjek i infektuar me koronavirus

Drejtoresha e Vogue USA, Anna Wintour ka treguar se djali i saj është gjithashtu i infektuar me koronavirus. "Ai është mjek - shpjegoi ajo në...

Koronavirusi, 30 viktima në Maqedoninë e Veriut

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut ka marrë 30 jetë njerëzish. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën...

Demi Moore në karantinë me ish-bashkëshortin

Në kohë të mira dhe të këqija, madje edhe kur ndahen. Demi Moore po kalon karantinën me ish-burrin Bruce Willis, dhe nuk duket se...

Nuk janë të paktat rastet kur Kujtim Gjuzi është kritikuar për veshjen e tij. Gramoz Ruçi shpesh ia ka vënë në dukje kur ai shfaqet i pa kuruar në Kuvend, por Gjuzi duket se nuk ka reflektuar.

Ai është shfaqur në seancën e sotme në Parlament me një kollare të pa hekurosur dhe me njolla. Po kështu këmisha me rrudha dhe flokët e pakrehur. Kujtim Gjuzi në Parlament ka thënë se ka dalë vetë në terren, për të monitoruar zbatimin e ligjit anti-duhan.

“Ilir Beqja e vendosi rregullin dhe bëri shumë mirë, por e vendosi rregullin që të na vij një rregull tjetër dhe të mësojmë një variant tjetër japonez të pirjes së duhanit!

Në fakt nëse keni vënë re gjatë këtyre 10-15 ditëve, sapo kam marrë në dorë projektin e zotit Beqja, kam dalë siç e keni parë në baret e ditës dhe natës për të parë çfarë ndodh. Pihet duhan.

Pihet duhan se nuk është ministri i Brendshëm këtu, se disa komisarë të korruptuar vendosin disa gjoba. Me makina para bareve thoshin, doni me pi duhan? Po!  Na jep ndonjë lek neve. Po s’ishin pak, 500 euro për bar. Tani ata komisarët me këshillimin e ministrit, nuk i shoh më. Vazhdoj t’i ndjek hap pas hapi”, tha Kujtim Gjuzi.

Më herët, ka qenë vetë kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i cili e ka kritikuar për veshjet aspak etike në Kuvend.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Greqia regjistron 2 viktima të tjera nga koronavirusi

Brenda 24 orëve të fundit, në Greqi kanë humbur jetën edhe 2 persona të tjerë nga koronavirusi. Sipas autoriteteve shëndetësore, numri i viktimave të shënuara...

Anna Wintour, djali im mjek i infektuar me koronavirus

Drejtoresha e Vogue USA, Anna Wintour ka treguar se djali i saj është gjithashtu i infektuar me koronavirus. "Ai është mjek - shpjegoi ajo në...

Koronavirusi, 30 viktima në Maqedoninë e Veriut

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut ka marrë 30 jetë njerëzish. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën...

Demi Moore në karantinë me ish-bashkëshortin

Në kohë të mira dhe të këqija, madje edhe kur ndahen. Demi Moore po kalon karantinën me ish-burrin Bruce Willis, dhe nuk duket se...

Meta: Gëzuar Ditën Ndërkombëtare të Romëve

Presidenti Ilir Meta ka bërë një postim së fundmi në Facebook, posaçërisht për Ditën Ndërkombëtare të Romëve. “Gëzuar Ditën Ndërkombëtare të Romëve! Shoqëria jonë ndonëse...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT