E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Turp!

‘Theu qafën Kuvendi i turpit’/ Fuga: Prodhoi ligjet më antidemokratike në botë

Akademiku i njohur Artan Fuga e ka cilësuar si një ditë të shënuar ditën e sotme e cila përkon me përfundimin e punimeve të...

“Turp i botës, i ikin simbolet e shkronjat”, pasaportat shqiptare pa asnjë vlerë

The Henley Passport Index, i cili nxjerr lista periodike mbi vlefshmërinë e pasaportave të vendeve të ndryshme, ka publikuar raportin më të fundit. Sipas...

Nuk përmbahet politikani shqiptar në emision, godet tavolinën: Turp të ulem me këta horra

Drejtuesi i BDI-së, Ali Ahmeti me tone të forta ka akuzuar partitë politike shqiptare. Duke thënë se në vend që të bashkojnë shqiptarët, janë...

“Turp që mbete gjallë”/ Drama e japonezit të vetëm që i mbijetoi fundosjes së Titanikut

Nderi, detyra dhe turpi, janë 3 tipare të rrënjosura thellë në kulturën japoneze ndër shekuj. Mendoni pak se çfarë ndodhte me një luftëtar samurai,...

“Është rrezik kombëtar”/ Muka: Turp dhe krim të përfaqësohesh nga Besa Shahini

Ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka ka reaguar ashpër ndaj ministres aktuale të Arsimit, Besa Shahini, pas deklaratës së kësaj të fundit në Kuvend, në...

Meta në komisionin hetimor, Fuga: Ky është turp, mirë bëri që anuloi zgjedhjet

Akademiku Artan Fuga, ka reaguar në lidhje me paraqitjen e presidentit Ilir Meta, para komisionit hetimor, për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Përmes një...

“S’duhet rikonstruksion, por ndërtimi i teatrit të ri!” Rama shpërndan ‘amanetin’ e regjisorit të famshëm

Kryeministri Edi Rama së fundmi ka publikuar në rrjetin social Facebook “amanetin” e regjisorit të njohur Mihallaq Luarasi për Teatrin Kombëtar. Rama ka shpërndarë një...

“Opozita e re një turp”, shpërthen Maliqi: Kalorësi dështak që ëndërron të bëhet despot

Deputeti i Kuvendit të Republikës, Lefter Maliqi ka shpërthyer ndaj opozitës së re, duke e cilësuar atë një turp dhe se ata deputetë e...

“Po ju presim”, Ndoka shpërthen ndaj Borchardt: Zoti Ambasador, a të vjen turp?!

Nard Ndoka, kreu i PDK-së ka shpërthyer ndaj ambasadorit të OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt. Ndoka i ka bërë thirrje për të reflektuar dhe...

“Turp i madh. Çfarë ti themi Juncker për krimin kur ai nuk lexon Bild”

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, i ka cilësuar “turp i madh” deklaratat e Presidentit të Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, i cili tha sot në...

Të fundit

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...