Bota

Nuk përmbahet politikani shqiptar në emision, godet tavolinën: Turp të ulem me këta horra


               Publikuar në : 13:59 - 21/10/19 A.F

Drejtuesi i BDI-së, Ali Ahmeti me tone të forta ka akuzuar partitë politike shqiptare. Duke thënë se në vend që të bashkojnë shqiptarët, janë veçse duke i ndarë. Gjatë një intervistë për TV21, Ahmeti ka folur ashpër, madje në një moment nga nervozizmi godet me dorë tavolinën disa herë.

“Le të mbledhin mendtë dhe të organizohen t’i bashkojnë shqiptarët dhe jo t’i përçajnë shqiptarët. I kanë bë pikë e pesë shqiptarët. Turp më vjen të shkoj nëpër takime, nga gjashtë delegacione shqiptare janë atje. I kemi thënë vetes shqiptarë me shkollë me universitet, çfarë universitetet kemi ne, çfarë shkolle kemi ne, turp i botës është kjo, gjashtë delegacione shqiptare, dy maqedonase.

Me horra nuk ulem, me horra jo. Vjen BESA me gjashtë veta brenda vetes se nuk i besojnë njëri tjetrit, Sela me tre a katër, Thaçi me dy a tre, Ahmeti me dy a tre, Ostreni me dy a tre, kjo është turp. Dhe po më flisni këtu se unë i kam ofenduar ata. Gjema shembullin më të vogël dhe unë do të tërhiqen nuk do t’i nënçmoj shqiptarët”, është shprehur Ahmeti.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT