E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

tumor

Shatë kontrollet e nevojshme për të kapur në kohë tumoret e stomakut

Kanceri i stomakut është i trajtueshëm në qoftë se ai kapet herët. Fatkeqësisht rrallë simptomat fillojnë në stadet e hershme dhe se shpesh shumë...

Tumoret e sistemit urinar, shkaqet dhe trajtimi

Edhe organet e sistemit urinar mund të preken nga sëmundja e kancerit. Sistemi urinar përbëhet nga dy veshkat, fshikëza e urinës dhe uretra. Rreziku i...

Hera e parë në botë: Tumori i veshkës hiqet nga një robot kirurgjikal

Për herë të parë në botë, një robot kirurgjikal hoqi një tumor malinj të veshkave teksa pacieni ishte zgjuar. Ndërhyrja u krye në Departamentin Universitar...

Kosovë/ Mjekët kryejnë operacionin e vështirë, i heqin pacientit tumorin 15 kg

Një operacion tepër i rrallë, por që përfundoi me sukses është zhvilluar sot në spitalin e Mitrovicës, në Kosovë. Bëhet me dije se mjekët i...

A mund t’ju paralajmërojë një ëndërr mbi sëmundjet tumorale?

Ka shumë mundësi që ju ka ndodhur edhe juve ose dikujt që njihni:të keni parë në ëndërr rënien e dhëmbëve. Jo, një makth i...

‘Kam vdekur disa herë’, Mihrije Braha rrëfen betejën e bashkëshortit me tumorin

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Mihrije Braha, ka rrëfyer në emisionin “E ardhmja është vajzë”, betejën e bashkëshortit të saj, Naimit, me tumorin. Mihrija tha...

“Trump me tumor, Putinin do tentojnë ta eliminojnë”, parashikimet e Baba Vanga-s

Baba Vanga, gruaja bullgare që njihet gjithashtu si “Nostradamusi i Ballkanit” ka bërë disa parashikime të frikshme lidhur me vitin 2020. Sipas saj, Presidenti i...

Vajza 2-vjeçare me tumor në kokë, familjarët të pafuqishëm ta ndihmojnë

Kjo bebja në foto është Ersilda Lici. Ersilda akoma nuk i ka mbushur dy vjeç, dhe që të mund ta festojë dy vjetorin që...

Habit Rouhani: Izraeli, një “tumor kancerogjen”

Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani e quajti Izraelin një "tumor kancerogjen" të krijuar nga vendet perëndimore për të çuar përpara interesat e tyre në...

Babai shqiptar i sëmurë me tumor në tru, vogëlushja mundohet t’ia dalë e vetme

Një familje nga Shqipëria duhet të deportohet. Protesta është e madhe. Kryefamiljari i saj është i sëmurë rëndë. Grupi i "Knochenbrecher Creë" nga Reinickendorf,...

Të fundit

Lajmet e fundit nga futbolli italian, Inter, Milan, Juventus…

Lajmet e fundit nga futbolli italian: Inter: Hakan Calhanoglu, pas ekzaminimeve mjekësore dhe pas një pushimi të shkurtër për drekë, arriti në selinë e...

Itali/ Krijohet molekula që kuron sëmundjen e Parkinsonit

Një molekulë që shkon direkt në tru për të shuar simptomat e sëmundjes Parkinson. Kjo  është ajo që studiuesit e Universitetit Shtetëror të Milanos...

Kinematografi/ Nëse po kërkoni aksion në ekran, Tirana Today sjell rekomandimin

Titulli: “Wrath of Man” Zhanri: Aksion, Thriller, Krim Viti: 7 maj 2021 Kohëzgjatja: 1 orë e 59 minuta Regjia: Guy Ritchie Aktorët: Jason Statham, Holt McCallany, Josh Hartnett Një nga...

Covid-19/ Brataj: Parashikohet një valë e re në vjeshtë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se ka një parashikim, për një valë tjetër të Covid-19, gjatë stinës së vjeshtës. Deklarata e Brataj...

Bisedime me SHBA? Motra e Kim Jong un paralajmëron Uashingtonin: Do zhgënjeheni

Motra e Kim Jong-un ka hedhur poshtë shpresat për një përparim në bisedimet për armët bërthamore me SHBA, duke paralajmëruar Uashingtonin se do të...