E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

Thaci

Thaçi: Çështja e të pagjeturve, turpi i bashkësisë ndërkombëtare

Çështja e të pagjeturve është turpi i bashkësisë ndërkombëtare dhe është për keqardhje që Serbia po e politizon edhe zbardhjen e fatit të tyre,...

Thaçi u kërkon deputetëve zgjatjen e mandatit për Dhomat e Specializuara

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ka kërkuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës që t’ua zgjasin mandatin Dhomave të Specializuara në Hagë. Përmes një adresimi...

Thaçi dekreton ligjin për pandeminë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, deklaroi sot se ka dekretuar tre ligje, ndër to edhe atë për pandeminë e koronavirusit. Përmes një postimi në Facebook,...

Pasi bëri publike disa foto, Thaçi po kritikohet ashpër

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka publikuar disa foto në rrjetin social Facebook dhe po kritikohet ashpër nga mbarë opinioni publik. Arsyeja pse Thaçi po...

Thaçi: S’do lejojmë që procesi të zbresë në nivel teknik

Pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, presidenti Hashim Thaçi ka thënë se nuk do të lejohet që procesi i dialogut të zbres...

“Kanë bllokuar komunikimin me Thaçin”, francezët përgënjeshtrojnë lajmin

Ambasada e Francës në Prishtinë ka reaguar lidhur me raportimin e Kohës Ditore për “bllokun” ndaj presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Ambasada sqaron se ka...

Basha heq maskën pas takimit me Hotin, zbardhen detajet për çfarë diskutoi me Thaçin

Pas takimit të mbajtur me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, kryetari i PD-së Lulzim Basha ka takuar presidentin Hashim Thaçi. Ndryshe nga takimi me...

Thaçi lë pas ditët e intervistimit në Hagë, ja ku ka shkuar (FOTO)

Pas kthimit nga intervistimi 4-ditor në Hagë për aktakuzën për 100 krime lufte, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vendosur që kalojë një fundjavë...

Një foto që vlen sa një mijë fjalë/ Rama nuk ndalet

Kryeministri Rama ka përcjellë një foto të veçantë, e me një mesazh të fortë. Kjo foto e cila vlen san një mijë fjalë, demostron...

Këshilltari i Thaçit akuzon Hotin se është përfshirë në një dialog që favorizon Serbinë

Këshilltari kryesor politik i presidentit Thaçi, Bekim Çollaku, thotë se qëllimi i Kosovës nuk duhet të jetë rinisja e një dialogu teknik të udhëhequr...

Të fundit

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-C*vid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...