E hënë, 6 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

Thaci

Manjani del me deklaratën e fortë për Ramën dhe Thaçin

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, çdo ditë e më shumë përcjell deklarata në forta në rrjetin social Facebook. Ai thotë se Rama dhe Thaçi kanë...

Aktakuza ndaj Thaçit dhe ish-luftëtarëve të UÇK-së, ja çfarë thotë Rama (VIDEO)

Gjatë fjalës së tij në konferencën e përbashkët me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, Rama komentoi aktakuzën ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe...

Protestë masive në Kosovë për aktakuzat ndaj Thaçit e Veselit

Më 9 korrik, në Prishtinë do të organizohet një protestë kundër aktakuzës së publikuar ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçit, kreut të PDK-së Kadri...

Vetëvendosje dërgon në Gjykatën Kushtetuese Hashim Thaçin

Së fundmi Vetëvendosje ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese Presidentin Hashim Thaçi. Lëvizja Vetëvendosje e ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese “kërkesën për vlerësimin e veprimeve antikushtetuese...

A është i gatshëm që të takohet me Thaçin? Ja si përgjigjet Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se është i gatshëm që të takohet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Vuçiç tha se nëse liderët...

“Ra ky mort dhe u pamë në… Prishtinë”

Nga Mero Baze Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, po viziton Kosovën në të njëjtën ditë, kur në Uashington do  të nisnin bisedimet Kosovë-Serbi, të dështuara...

“Jam i bindur se janë të pafajshëm”, Meta zbardh bisedën telefonike me Thaçin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është adresuar popullit për herë të parë me një videomesazh pas aktakuzës së bërë publike javën e kaluar,...

Rama-Thaçi, takim ‘kokë më kokë’ në Prishtinë (VIDEO)

Pas takimit të mbajtur pak çaste më parë me Albin Kurtin, kryeministri Rama është takuar me Hashim Thaçin. Kreu i qeverisë së Shqipërisë, ka zhvilluar...

Rama tregon arsyen e vizitës dy ditore në Kosovë

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Twitter tregon arsyen e vizitës së tij 2 ditore në Kosovë. Kreu i Qeverisë shkruan se...

Akuzat ndaj Thaçit, Rama vizitë dy ditore në Kosovë

Aktakuzat ndaj Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së Kadri Veseli kanë qenë kohët e fundit kryefjala e mediave. Ndërkohë raportohet se kryeministri...

Të fundit

Përfundon ndeshja Kukësi-Tirana, rezultati

Ka përfunduar ndeshja Kukësi-Tirana! Ka qenë një javë e vështirë për ekipin e Tiranës kjo e fundit. Pas akuzave për tolerim të ndeshjes së parë të...

Pandemia/ Më në fund, Italia po shkon drejt shërimit

Italia është një nga shtetet që u godit më fort nga pandemia, mirëpo, më në fund, duket se ajo po shkon drejt shërimit! Autoritetet shëndetësore...

VIDEO/ Arbnor Mucolli shënon dy gola në Danimarkë

Arbnor Mucolli ditën e sotme në Danimarkë ka shënuar dy gola. Vejle po fiton 3-1 në shtëpi kundër Roskilde dhe 20-vjeçari i Shqipërisë U-21, ka...

Xhelal Mziu jep dorëheqjen nga drejtimi i PD-së në Kamëz

Ish-kryebashkiaku i Kamzës njëherazi kreu i PD-së për këtë zonë elektorale Xhelal Mziu ka dhënë dorëheqjen nga detyra, ndërsa mësohet se ai do të...

Rrëfehet Tare: Punoj si drejtor dhe mendoj si futbollist

Prej vitit, 2008 Igli Tare punon si drejtor sporti i Lazios. Ai ka folur për Lazio Style 1900... rreth futbollit, pasionit të tij të madh. “Kam...