E diel, 17 Tetor, 2021
17.5 C
Tirana

Zhvillimet në rajon në 24 orët e fundit

Ngjarjet kryesore të përmbledhura përmes titujve

1- Kurti: Marrëveshja me Serbinë nuk varet nga unë, as nuk është prioritet në qeverisjen tonë

2- Hoti për 100 ditët qeverisje të Kurtit: U karakterizua nga mashtrimi, premtimet e tij nuk kanë baza

3- Specialja tregon si merren lejet për të vizituar Thaçin dhe të tjerët në Hagë

4- Kandidati për kryetar të PDK-së: Brenda dy viteve, Kosova mund të shkojë në zgjedhje parlamentare

5- Akuzohet se ka marrë 800 mijë euro rryshfet, arrestohet Kryetari i Komisionit të Mediave të Pavarura në Kosovë

6- Maqedonia e Veriut shpall Malin e Sharrit si park kombëtar

7-Vaksinimi në Greqi, Ministri i Shëndetësisë: Nga 6 korriku do të nisë imunizimi i popullsisë në plazhe

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...