E enjte, 13 Gusht, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

kurti

Vetëvendosje dërgon në Gjykatën Kushtetuese Hashim Thaçin

Së fundmi Vetëvendosje ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese Presidentin Hashim Thaçi. Lëvizja Vetëvendosje e ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese “kërkesën për vlerësimin e veprimeve antikushtetuese...

Pas akuzave që u ngritën ndaj Thaçit, reagon edhe Albin Kurti

Pas akuzave që janë ngritur ndaj Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, ka reaguar edhe ish-kryeministri Albin Kurti. Ky i fundit u shpreh publikisht se ngritja...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Albin Kurti zbulon prapaskenat

Ish-kryeministri dhe kreu i Vetëvendosjes në Kosovë, Albin Kurti, është përpjekur që të analizojë se çfarë fshihet pas bisedimeve Kosovë-Serbi më 27 qershor. I ngarkuari...

U keqtrajtua nga truprojet e Thaçit, Albin Kurti tregon arsyen

Ish-kryeministri dhe lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, ka folur për rastin e sulmit të truprojave të presidentit Thaçi ndaj një aktivisti të VV-së,...

Ministrat e LDK-së bojkotojnë mbledhjen e qeverisë Kurti

Qeveria ende në detyrë e Kosovës po mban një mbledhje një orë para se në Kuvend të votohet Qeveria Hoti. Në sallën e mbledhjeve të...

Thaçi: Kurti po e cenon partneritetin me SHBA-në dhe BE-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kundërshtuar vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për të zgjeruar masat e reciprocitetit me Serbinë. "Me vendimin për...

 “Zbatoni vendimin e Gjykatës Kushtetuese”, BE-ja thirrje politikanëve në Kosovë

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë dhe shefat e misioneve të BE-së, i janë drejtuar me një mesazh të qartë politikanëve në Kosovë, që...

“Një prej inkriminimeve të Grupit Kurti”, Thaçi publikon pamjet nga laboratori i drogës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka publikuar së fundmi në rrjetin social Facebook, pamjet nga një laborator droge në Prishtinë. “Këto pamje dëshmojnë një prej...

Vijojnë ankesat për Thaçin, Kurti i dërgon letër Komitetit të rëndësishëm

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti së fundmi i ka dërguar një letër Komitetit për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian. Në letër, Kurti...

Kurti i dërgon letër zv.Presidentit amerikan: Thaçi ka plane për shkëmbim territoresh

Zëdhënësi i Qeverisë në largim, Përparim Kryeziu njofton se kryeministri i Kosovës Albin Kurti i ka dërguar një letër zv.Presidentit amerikan, Mike Pence. “Në letrën...

Të fundit

Raporti/ Pandemia në Shqipëri varfëroi të rinjtë, mes tyre mbizotëron papunësia

Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë dhe Qendra për të Drejtat e Fëmijëve publikuan sot Raportin Vjetor Kombëtar “Rinia 2020” në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Raporti...

Macron paralajmëron Iranin kundër “ndërhyrjes” në Liban

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar Iranin kundër cdo ndërhyrjeje në Liban. Sipas Reuters, Macron ka zhvilluar një bisedë të telefonike me presidentin iranian, Hassan...

VIDEO/ Neymar shpërdoron dy raste vetëm për vetëm me portierin

Po luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Atalantës dhe PSG-së, e vlefshme për ‘Champions League’. Pak minuta më parë ka përfunduar pjesa e parë, me...

Drejt Presidencës me fletëthirrjen e Hagës në xhep

Nga Mero Baze Një vit më parë, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, nën arsyetimin se ishte thirrur nga Gjykata Speciale e Kosovës...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...