E shtunë, 31 Tetor, 2020
7 C
Tirana

Etiketa

Hoti

Hekurudha Nish-Prishtinë-Durrës/ Rama shpërthen ndaj Kurtit: S’e di si i bën ai llogaritë

Gjatë konferencës për shtyp me homologun e tij kosovar, Avdullah Hoti, kryeministri Rama ka deklaruar pas mbledhjes së përbashkët mes dy qeverive se gjatë...

Hoti: Kosova dhe Shqipëria fond të përbashkët për Luginën e Preshevës

Pas kryeministrit Edi Rama, fjalën në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive e mori kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti. Hoti falenderoi homologun e tij...

“Bashkë pa kufi”/ Nis mbledhja mes dy qeverive në Pallatin e Kongreseve

Pak çaste më parë ka nisur mbledhja në Pallatin e Kongreseve mes dy qeverive, asaj të Shqipërisë dhe Kosovës. Në këtë mbledhje priten të nënshkruhen...

Hoti: Aksioni në Karaçevë, dëshmi e aftësive të institucioneve tona të sigurisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti e ka quajtur aksionin e Policisë së Kosovës në fshatin Karaçevë të Kamenicës kthim të normalitetit. Ai shkruan se...

100 ditë në krye të Kosovës, Hoti jep mesazhin e rëndësishëm

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka dhënë një mesazh publik për qytetarët e Korovës, në krye të 100 ditëve nga marrja e detyrës. Ai...

Përfundon takimi i dytë mes Hotit dhe Vuçiç, konfirmohet bashkëpunimi Kosovë-Serbi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç kanë zhvilluar ditën e sotme një takim në Bruksesl, ku kanë konfirmuar qëndrimet...

Presidenti Vuçiç jep deklaratën e fortë: Ne nënshkruam marrëveshje me SHBA-të dhe jo me Kosovën

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka folur sot pasi nënshkroi marrëveshjen me kryeministrin e Kosovës në Shtëpinë e Bardhë. Vuçiç tha se të dy palët ranë...

Hoti dhe Vuçiç përballen sërish sot, në takim merr pjesë edhe Trump

Ditën e sotme do të zhvillohet takimi i dytë mes presidentit serb, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti. Takimi pritet të nisë në...

Përfundon takimi mes Hotit dhe Vuçiç në Shtëpinë e Bardhë, ja çfarë ndodhi me çështjen e territoreve

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit dhe presidentit të serbisë, Aleksandër Vuçiç në Shtëpinë e Bardhë. “Jemi takuar me O’brien dhe Grenell....

Mbërrin në Uashington delegacioni i kryesuar nga kryeministri Hoti

Delegacioni i Kosovës me në krye Avdullah Hotin ka arritur në Uashington. Më datë 4 shtator përfaqësues të Kosovës dhe Serbisë do të takohen në...

Të fundit

Rikthehet moti i kthjellët, rriten temperaturat

Sipas MeteoAlb, në vendin tonë gjatë kësaj paradite moti do të jetë i kthjellët. Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin,...

Me Co*id-19, presidenti i klubit të Serisë A shtrohet në spital

Koronavirusi vazhdon të përhapet me shpejtësi në futbollin italian. Së fundmi ka rezultuar pozitiv edhe presidenti i Torinos, Urbano Kairo. Ai është shtruar në spitalin “San...

Covid-19, Belgjika vendos kufizime të reja

Belgjika do të vendosë rregulla më të rrepta të izolimit nga e hëna (2 nëntor), duke mbyllur bizneset jo-thelbësore dhe duke kufizuar vizitat në...

Tërmeti në Izmir, 17 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e...

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...