E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Titujt kryesorë të lajmeve të rajonit në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit

1- Kurti: Hoti duhej dërguar në Kushtetuese për marrëveshjen e Washingtonit

2- Lajçak takohet me kreun e BDI-së në Ohër: Maqedonia e Veriut duhet ta kapërcejë sfidën e Bullgarisë

3- Akuzohet për krime lufte, Stanishiç dhe Simatoviç dënohen me nga 12 vjet burg

4- Stotlenberg përfundon vizitën në Kosovë: Autoritetet policore nuk mund të shkojnë në veri të vendit, pa marrëveshje me KFOR-in

5- Enver Hoxhaj heq dorë nga kandidimi për kryetar të PDK-së: Gjenerata e re mund të bëjë ndryshimin

6- Sllovenia merr presidencën e BE-së, në Kosovë rritet shpresa për liberalizimin e vizave

7- Prej muajsh në kërkim, arrestohet ish deputeti grek i Agimit të Artë

8- Specialja vazhdon paraburgimin Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit

9- Konfirmohen dy rastet e para me variantin Delta të koronavirusit në Serbi, nuk ishin vaksinuar kundër COVID

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...