E diel, 17 Tetor, 2021
17.5 C
Tirana

Ngjarjet kryesore në botë në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

1- Kompania e Donald Trump akuzohet për krime me taksat

2- Putin: Në momentin e duhur, do të zbuloj vetë pasardhësin tim

3- 100 vjetori i Partisë Komuniste, Xi Jinping: Jemi superfuqi

4- Melinda Gates bën daljen e parë publike pas divorcit me Bill Gates

5- SHBA dhe Britania, paralajmërim për fushatën brutale kibernetike të Rusisë

6- BE-ja fillon përdorimin e çertifikatës digjitale të vaksinave

7- EMA për vaksinat anti-Covid: Nuk shfaqin shqetësime për gratë shtatzëna

8- CEO i Raynair: Europa t’i japë fund kufizimeve të “kota” të udhëtimit

9- Studentja “masakrohet” në rrjet, pasi i propozoi të dashurit për martesë

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   "Unë i them asaj një gjë, ajo thotë diçka tjetër", Putin "tallet" me gazetaren

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...