E premte, 3 Dhjetor, 2021
14.5 C
Tirana

‘Iluminati s’të fal’/Pas Thaçit, Alfred Cako zbulon politikanin që do lë postin

Ish-presidenti Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi, do të ulen sot në bankën e të akuzuarve, në seancën e parë para Dhomave të Specializuara në Hagë. Thaçi dhe Krasniqi do të dalin në seanca të ndara para Gjykatës Speciale, pasi të dyve iu është konfirmuar akt-akuza për krime lufte.

Konspiracionisti Alfred Cako, tha dje në rubrikën “Rrethi Katror” në “E Diell”, arsyet që sipas tij kanë dërguar në konfirmimin e akuzës së ngritur ndaj Hashim Thaçit. Cako aludoi se Thaçi ka dalë kundër “Iluminatit”, dhe për këtë arsye i është konfirmuar akt-akuza. Ai bëri edhe një parashikim të frikshëm, ku tha se ndër personat e radhës që do vihen në rrethin e kuq është edhe Avdullah Hoti. Sipas tij, edhe kryeministri aktual i Kosovës, Avdullah Hoti do të largohet nga posti, sepse sipas Cakos, ka “bërë një lojë të dyfishtë”.

“Çfarë ka ndodhur në Kosovë. U akuzua Hashim Thaçi. U akuzua dhe u thirr në Gjykatën Speciale, ai dha dorëheqjen sepse ishte i detyruar nga Gjykata Speciale. Kjo ndodhi sepse Iluminati nuk të fal, ata e bënë arrestimin.

Presidenti Thaçi filloi t’ia dridhte Iluminatit dhe Vuçiç, duke çuar për bisedime për t’u zgjidhur çështja e tyre në Uashington, dërguan njerëzit e tyre. Ndërkohë këto i kishin thirrur në Paris. Thaçi nuk pranoi të shkonte dhe tha që e ardhmja e rajonit do të vendoset në Uashington.

Këta nuk ia falën, të gjithë të bashkuar, të gjithë drejtuesit e Iluminatit në Bashkimit Evropian e targetuan. Natyrisht ata nuk e kanë shumë me Kadri Veselin, u thirrën edhe ata, unë mendoj që do të shpëtojnë.

Njëkohësisht ai që do të goditet do të jetë Avdullah Hoti. Ai do të goditet shumë shpejt sepse dëgjoi sugjerimin e Thaçit, dhe nuk pranoi ato të evropianëve për të shkuar në Paris. Ai vajti në Paris, por vajti dhe në Uashington për të pasur me të dyja palët mirë. Ai do të goditet shumë shpejt”, tha Cako.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...