E hënë, 29 Nëntor, 2021
12.5 C
Tirana

Dorëheqja e Thaçit/Rama sfidon Berishën, Metën dhe Bashën

Dy ditë pasi Hashim Thaçi dha dorëheqjen nga posti i presidentit të Kosovës, teksa akuzohet për krime lufte nga Specialja e Hagës, një reagim ka ardhur nga kryeministri Rama.

Ky i fundit parashtron nga një pyetje ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, presidentit Ilir Meta dhe kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Pas ngritjes së akt-akuzës për ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, kreu i qeverisë ka reaguar për raportin e Dick Marty-t për UÇK-në. Ai kërkon të dijë nga ta se pse votuan pro këtij raporti që inkriminonte UÇK-në, në një kohë kur pasojat tashmë janë duke i vuajtur qytetarët e Kosovës.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...